W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Folkowa złota jesień

Już 24 listopada w Domu Kultury w Przecławiu odbędzie się druga edycja koncertu „Folkowa Złota Jesień”.  W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Zespół Regionalny „Wisła Plus” z Wisły, jeden z najstarszych zespołów Beskidu Śląskiego.


Korzenie sięgają lat 1935-1949  , kiedy to powstała grupa regionalna pod
kierunkiem Jerzego Drozda.

Adam Niedoba uzdolniony muzyk i choreograf osobiście opracowywał repertuar , pisał słowa i melodie do dziś śpiewanych pieśni. Po śmierci Adama Niedoby prowadzeniem zespołu zajęli się najbardziej
aktywni jego członkowie: Stefan Pojda oraz Helena Pustówka , która
jest obecnym kierownikiem artystycznym. Dorobek artystyczny zespołu jest ogromny .W ciągu swej działalności
zespół dał mnóstwo występów na terenie całego kraju i poza jego
granicami. Obecni członkowie zespołu byli wielokrotnie we Francji,
Holandii , Danii, Niemczech , Czechach na Słowacji ,na terenach byłej
Jugosławii, Turcji . Otrzymaliśmy m.in. dwukrotnie wyróżnienia na
festiwalach folklorystycznych w Danii w 1981 i 1984r. II miejsce na
Spotkaniu Zespołów Folklorystycznych „Błękitnej Wstęgi Wisły” w
Kwidzyniu, wyróżnienie na festiwalu folklorystycznym w Antal w Turcji
w 1987r.,”Brązowe Serce Żywieckie” na festiwalu Górali polskich w
Żywcu i wiele innych.

Kolejną  prezentację wieczoru  wykonają- Małe „Lesioki” , zespół Szkolno- Przedszkolny ze SP w Tuszymie, który również zaprezentuje się na scenie Domu Kultury w Przecławiu.
Zespół ten kultywuje tradycję ludową już od najmłodszych lat. I uświetnia uroczystości nie tylko w szkole, ale również bierze udział w organizowanych wydarzeniach na terenie Gminy Przecław. Opiekunem grupy jest Pani Jadwiga Brożyna.

Następnym punktem na naszej folklorystycznej mapie jest  występ Kapelai ludowej „Radomyślanie” , która działa przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Kapela uświetnia wszystkie imprezy folklorystyczne na terenie gminy Radomyśl Wielki i nie tylko. Bierze udział w licznych przeglądach muzyki ludowej, koncertuje w różnych regionach Podkarpacia reprezentując gminę Radomyśl Wielki. W swoim repertuarze posiada przede wszystkim utwory regionu rzeszowskiego.

W obecnym składzie kapela działa od października 2015 roku. Kierownikiem artystycznym i muzycznym kapeli jest  Paweł Stanosz – instruktor muzyk zatrudniony w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. 

Grupa Śpiewacza „Podkówka” , działająca przy Domu Kultury w Przecławiu będzie zwieńczeniem całego koncertu.  Grupa ta prezentuje się na różnego rodzaju przeglądach, festiwalach, konkursach, ale również na imprezach organizowanych na terenie Gminy Przecław.


Serdecznie zapraszamy wszystkich w najbliższą niedzielę do Przecławia!!! DARMOWE WEJŚCIÓWKI  do odbioru w Domu Kultury w Przecławiu ul. Zielona 52 lub przed koncertem!
Bądźcie z nami!

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa