W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Forum byłych starostów

Przy Związku Powiatów Polskich powołano Forum byłych starostów. Zarząd Związku Powiatów Polskich powołał komisję – Forum Bene Meritus, składającą się z byłych starostów. Celem jest wykorzystanie doświadczenia i kompetencji tych osób nabytego przez lata sprawowanej samorządowej funkcji.

Forum Bene Meritus będzie pełnić rolę doradczą względem organów Związku Powiatów Polskich w szczególności w sprawach związanych z ustrojem i zadaniami jednostek samorządu terytorialnego, zarządzaniem w JST, finansami publicznymi, dochodami JST oraz współpracą samorządów z innymi podmiotami.

Forum może w szczególności: formułować opinie, kierować do Zarządu pisma o podjęcie interwencji oraz opracowywać raporty, analizy, publikacje i artykuły.

Pierwszym przewodniczącym Forum został wybrany Andrzej Szymanek – były długoletni starosta wieruszowski, który przeszedł na emeryturę.

Mimo zakończenia pracy na stanowiskach starostów nadal bliska jest nam idea samorządności i rozwój wspólnot lokalnych – mówi przewodniczący Forum Andrzej Szymanek. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu samorządowców, utworzyła się grupa inicjatywna, która zaproponowała Zarządowi Związku Powiatów Polskich powołania struktury organizacyjnej skupiającej byłych starostów – dodaje przewodniczący.

Pomysł wykorzystania wieloletniego doświadczenia w samorządzie lokalnym w ramach nowo powołanego Forum dobrze ocenia były Starosta Mielecki, a obecnie radny Rady Powiatu Józef Smaczny.

-Powstanie takiego Forum rodzi szereg nowych możliwości – ocenia J. Smaczny. – Wiedza i umiejętności radzenia sobie z różnymi problemami nabyta w ciągu wielu lat, na przestrzeni kilku kadencji jest wręcz unikatowa. Tego nie znajdzie się w żadnym podręczniku, dlatego bardzo ciepło oceniam ta ciekawą inicjatywę – dodał.

Swój akces do Forum zgłosiło już kilkunastu byłych samorządowców. Do kolejnych przewodniczący Forum Andrzej Szymanek wystosował już zaproszenia do współpracy w ramach tego gremium.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Potrzebna pomoc dla 5,5-letniego Dawidka z Woli Mieleckiej potrąconego przez samochód

Wiadomości Mielec

Pijany jechał ciągnikiem w Tuszowie Narodowym

Wiadomości Mielec

Nowa sala gimnastyczna dla II Liceum Ogólnokształcącego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa