W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Forum Europa – Ukraina w G2A Arena [FOTO, VIDEO]

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce zakończyła się kolejna edycja Forum Europa – Ukraina. 

W wydarzeniu brało udział ok. tysiąc osób, głównie z Polski, Ukrainy, krajów UE, ale także USA. Wśród gości są przedstawiciele rządów, życia politycznego, dyplomacji, biznesu, samorządów, instytucji unijnych, organizacji międzynarodowych, ośrodków analitycznych oraz kół eksperckich.

Dwudniowe forum rozpoczęło się od otwarcia IV Targów Wschodnich, które towarzyszą temu wydarzeniu na Podkarpaciu. Targi Wschodnie skierowane były do firm, które planują nawiązać lub poszerzyć współpracę biznesową w regionie Europy-Środkowo-Wschodniej.

Oficjalnego otwarcia targów dokonał mielczanin marszałek Władysław Ortyl, Jerzy Bochyński, prezes Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich oraz Mariusz Bednarz, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju REGIONALNEGO

– Cieszymy się bardzo, że wydarzenie, które towarzyszy Forum Europa – Ukraina się rozwija. Mamy przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, organizacje społeczne wszystkich, którzy szukają relacji z Ukrainą, aby mogli rozwijać swoje firmy, ale też gospodarkę Ukrainy – mówił marszałek Ortyl.

Podczas dwudniowego spotkania odbyło się aż 30 paneli dyskusyjnych z zakresu gospodarki, polityki, zagadnień społecznych. Wśród debat najważniejsze były sesje plenarne z udziałem najważniejszych panelistów. Temat sesji pierwszego dnia brzmiał: „Europa Środkowa i Wschodnia – w poszukiwaniu swojego miejsca na kontynencie”. 

Forum Europa – Ukraina odbywa się od 2007 r. Jest to jedno z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich – organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy. Współorganizatorem jest Województwo Podkarpackie.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa