W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Forum Liderów Ochrony Środowiska – po raz pierwszy w PZL Mielec

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. będą gospodarzami XII Forum Liderów Ochrony Środowiska, które odbędzie się 19 maja 2017 roku. Konferencja odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Powiatu Mieleckiego oraz Prezydenta Miasta Mielca.

Ideą forum jest propagowanie proekologicznego rozwoju działalności przemysłowej. Formuła konferencji to niezobowiązujące dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami w gronie nie tylko specjalistów ds. ochrony środowiska, ale także ludzi którzy aktywnie działają na rzecz szeroko rozumianej ochrony środowiska.

Globalnym celem FLOŚ jest wymiana doświadczeń, w celu efektywnego ograniczania wpływu na środowisko działalności przemysłowej.

W ramach tematu przewodniego XII FLOŚ, w myśl zasady „praktycy-praktykom” uczestnicy dzielić się będą doświadczeniami oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak wpłynąć na poprawę efektywności środowiskowej przedsiębiorstwa?

Praktycy z różnych branż zaprezentują metody i efekty realizacji konkretnych projektów środowiskowych, w tym w zakresie redukcji zużycia energii, wody, substancji niebezpiecznych w procesach technologicznych, czy efektywnej gospodarce odpadami aby zmniejszyć wpływ zakładu na środowisko.

PZL Mielec nieustannie podejmuje szereg działań, celem utrzymania wysokich standardów w zakresie ochrony środowiska. Wysiłki i transformacje zachodzące w PZL Mielec są doceniane w środowisku lokalnym, jak i na arenie ogólnopolskiej. Ochrona środowiska stanowi integralną część wszystkich procesów biznesowych wpływających na produkty, usługi i operacje w naszym zakładzie.

Organizacja konferencji wspólnie z firmą Team Prevent jest kolejnym krokiem, w zdobywaniu wiedzy z zakresu możliwości zastosowania nowych rozwiązań na terenie naszej Spółki związanych z ochroną środowiska.

Zobacz też...