W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

W dniu 4 kwietnia br. o godz. 16.00 miało miejsce forum organizacji pozarządowych rozpoczynające kilkudniowe wybory do Mieleckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Priorytetem dla mnie jest, aby mieleckie organizacje pozarządowe współtworzyły kierunki rozwoju naszego miasta, dlatego cieszy mnie Państwa obecność tutaj, w dniu, w którym rozpoczynamy wybory do Mieleckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. – powitał zgromadzonych Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba.

Celem otwartego forum była publiczna prezentacja kandydatów reprezentujących organizacje pozarządowe. Ubiegający się o funkcję członka MRDPP dysponowali pięciominutowym czasem na swoje wystąpienie, w trakcie którego przedstawiali program na działalność w Radzie oraz dotychczasowe osiągnięcia w sektorze pozarządowym. Pomysły przyszłych radnych dotyczyły między innymi wzmocnienia integracji i współdziałania między mniejszymi organizacjami, wspólnego korzystania z przestrzeni lokalowej, promocji mieleckich organizacji na rzecz odpisu 1% podatku, tworzenia banku usług oraz wiele innych innowacyjnych działań w mieleckim trzecim sektorze.

Organizacje pozarządowe działające na terenie miasta Mielca po raz pierwszy mają możliwość wyboru swoich przedstawicieli do Mieleckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W związku z powyższym na okres od 4 do 12 kwietnia zarządzone zostały wybory członków MRDPP reprezentujących organizacje pozarządowe. Spośród 13 zgłoszonych kandydatur, w sześciu obszarach tematycznych, wybranych zostanie 6 członków. Nowo wybrane osoby będą, wraz z trzema przedstawicielami Rady Miejskiej oraz trzema przedstawicielami Prezydenta, tworzyć pierwszą, historyczną Mielecką Radę Działalności Pożytku Publicznego. Więcej informacji na temat wyborów znajduje się na stronie www.mielec.pl, w zakładce Organizacje Pozarządowe.

Magdalena Pękalska – Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia, 05.04.2016

 

MG_9762_DxO-1-1024x683

 

MG_9767_DxO-1024x683

 

MG_9785_DxO-1024x683

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa