W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Forum Pianistyczne

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” to niezwykła impreza po raz 14 odbywająca się w Sanoku, która swoim zasięgiem obejmuje Euroregion Karpat.

To wydarzenie muzyczne, której patronem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co roku skupia na sobie uwagę młodych pianistów z wielu krajów, czego efektem są warsztaty, lekcje indywidualne i pokazowe, kursy tematyczne, wykłady i seminaria dla blisko 500 pianistów. Forum ma też część koncertową i konkursową. Ta pierwsza obejmuje koncerty w wielu miastach. W minionych 13 edycjach takich koncertów odbyło się 242 koncerty, w tym 53 z udziałem orkiestr kameralnych i symfonicznych, w ponad 50 miastach w Polsce, Na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Uczestnicy Forum uczestniczą też w rywalizacji o prestiżowe nagrody i wyróżnienia.

W tej edycji Forum znów gościć będziemy w Mielcu jeden z koncertów. 5 lutego o godz. 17 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK wystąpi Filharmonia Lwowska pod dyr. Vladymira Syvokhipa i pianiści tegorocznego MFP. Usłyszymy koncerty Rachmaninowa i Czajkowskiego. Wystąpią pianiści: Margatita Ochakovskaia (Rosja) i Lidia Reznikova (Rosja), Sofia Shokhina (Ukraina), Gabriela Bortnowska (Polska) i Paulius Andersson (Litwa).


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa