W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne

Francuzi z partnerskiego miasta wysłali dary dla Ukrainy do Mielca

Kolejny transport środków medycznych, higienicznych, mleka, odżywek dla dzieci oraz śpiworów dla Ukrainy dotarł do Mielca z naszego miasta partnerskiego Morlaix z Francji. 

Zbiórka darów została zorganizowana na terenie Bretanii (Francja) w ramach akcji Solidarni z Ukrainą. Zebrano łącznie 44 tony różnego rodzaju sprzętu, artykułów medycznych i lekarstw dla szpitali w Ukrainie. Transport, który miał do pokonania 2300 km, dotarł we wtorek w godzinach popołudniowych do Mielca. Po przeładowaniu darów na inny pojazd pomoc humanitarna wyruszała dziś rano do szpitala w mieście Dniepr oraz innych szpitali w Ukrainie.

Do akcji zbiórki w Bretanii dołączyli się także lokalni przedsiębiorcy, instytucje i organizacje społeczne. Jednym z najaktywniejszych parterów zbiórki było Stowarzyszenie Przyjaciół Polski z Prezesem Jacques Creignou. Warto zaznaczyć, że ta organizacja istnieje już od 45 lat, a początki jej działalności związane były, podobnie jak obecnie, z organizowaniem pomocy materialnej dla polskich miast w czasach poprzedniego ustroju. Natomiast w ostatnich latach aktywność Stowarzyszenia Przyjaciół Polski polega głównie na organizowaniu wymian młodzieży w ramach turniejów piłkarskich i na tym polu współpracuje od wielu lat z działającym w Mielcu Stowarzyszeniem Przyjaciół Francji, którego Prezesem jest Stanisław Płaneta.

Pomoc w rozładunku otrzymanych darów udzieliła m.in ukraińska młodzież, która trafiła do SMS Mielec im. Grzegorza Laty w związku z wojną na Ukrainie, a także przedstawiciele Straży Miejskiej, OSP Cyranka, Urzędu Miasta Mielca oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Francji.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Morlaix a także całego regionu Bretanii za okazane wsparcie Ukrainie.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa