W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” [FOTO]

Zadbali o swoje zdrowie z Fundacją „Z sercem do Pacjenta” Grupa American Heart of Poland.

Cenne wykłady, bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia i porady specjalistów. Za nami Klub Pacjenta w Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych w Mielcu. 

Głównym celem Fundacji „Z sercem do Pacjenta” jest organizacja bezpłatnych spotkań w ramach Klubu Pacjenta, skierowanych do lokalnych społeczności, dotyczących m.in. profilaktyki w zakresie chorób cywilizacyjnych. Schorzenia kardiologiczne stały się tak powszechne, że zajmują kluczowe miejsce na liście chorób cywilizacyjnych. Stąd też tematyka mieleckiego Klubu Pacjenta dotyczyła zawału mięśnia sercowego. Swoją wiedzą podzielili się specjaliści Polsko-Amerykańskich Klinik Serca Centrum Sercowo-Naczyniowego w Mielcu, Grupa American Heart of Poland – mówiła Katarzyna Kucia-Garncarczyk, dyrektor Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupa American Heart of Poland.

Od lat największą śmiertelność powodują choroby układu krążenia.

Powodem zachorowania na zawał mięśnia sercowego, jest niedokrwienie mięśnia sercowego w wyniku zamknięcia tętnicy wieńcowej przez zakrzep. Jak duże skutki wywoła zawał przeważa zarówno wielkość zablokowanej tętnicy, jak i rozległość zakrzepu, dlatego czas ma tu ogromne znaczenie. Zawał serca to stan bezpośredniego zagrożenia życia, wobec tego ważna jest znajomość jego objawów, ponieważ dzięki temu chory uzyska szybszą pomoc. Podczas prelekcji  zwróciłem uwagę jakie symptomy powinny nas szczególnie zaniepokoić, co należy zrobić kiedy podejrzewamy zawał oraz jakie metody leczenia zostają wdrożone – mówi Marcin Suska – kardiolog, ordynator Polsko-Amerykańskich Klinik Serca Centrum Sercowo-Naczyniowego w Mielcu Grupa American Heart of Poland.

Jak żyć po zawale? To refleksja, która dotyczy pacjentów i ich bliskich.

Wielu pacjentów po wyjściu ze szpitala odczuwa strach, czy codzienne czynności, które wcześniej wykonywali m.in. praca zawodowa, sport, dieta, nie wpłyną na pogorszenie ich zdrowia i nie spowodują zachorowania na kolejny zawał. Życie po zawale zmienia się, ale nie oznacza, że jest gorsze i podczas swojej prelekcji opowiadałem jak funkcjonować po zachorowaniu na zawał – mówił Michał Czapliński – kardiolog Polsko-Amerykańskich Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowego w Mielcu Grupa American Heart of Poland.

Dopełnieniem spotkania były wykłady: Małgorzata Rzeszutek, Maria Zemmel – pielęgniarek Polsko-Amerykańskich Kliniki Serca Centrum Sercowo-Naczyniowego w Mielcu, które mówiły o zmianie stylu życia.

Przed chorobami cywilizacyjnymi można się uchronić prowadząc zdrowy tryb życia. Bardzo ważne jest, aby zmienić swoje nawyki i umieć na co dzień dbać o swoje zdrowie. Pamiętajmy zarówno o zdrowym odżywianiu, jak i systematycznej aktywności fizycznej – mówiła Maria Zemmel.

Uczestnicy Klubu Pacjenta już podczas spotkania mogli sprawdzić swój stan zdrowia korzystając z bezpłatnych konsultacji medycznych oraz wykonując pomiar poziomu cukru i ciśnienia.

To było cenne spotkanie. Cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć, dzięki temu dowiedziałam się, co należy zrobić, żeby zdrowiej żyć – mówiła jedna z uczestniczek spotkania.

Jestem po zawale, dlatego wziąłem udział w spotkaniu. Skonsultowałem swój stan zdrowia z doktorem, zmierzyłem ciśnienie i miło spędziłem czas. Takie spotkania są bardzo potrzebne – dodał uczestnik.

Patronat nad wydarzeniem objął Stanisław Lonczak – Starosta Powiatu Mieleckiego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa