W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Funkcjonariusze mieleckiej policji prowadzą działania profilaktyczne [FOTO]

Mieleccy policjanci codziennie realizują zadania związane z działalnością profilaktyczną. Skierowane są do osób starszych, dorosłych oraz młodzieży i dzieci. W weekendy spotykają się z mieszkańcami powiatu na imprezach plenerowych, gdzie promują bezpieczeństwo w szerokim aspekcie, dostosowując tematykę do potrzeb słuchaczy.

Słoneczne dni sprzyjają organizacji zajęć profilaktycznych. Niemal każdego dnia, policjanci odwiedzają przedszkola, szkoły podstawowe oraz średnie, gdzie uczy się młodzież. Zadania z zakresu profilaktyki społecznej realizują wszyscy dzielnicowi oraz policjantki zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii mieleckiej komendy – mł. asp. Magdalena Skulimowska, sierż. szt. Ewelina Ziemba oraz oficer prasowy podkom. Urszula Chmura. W działaniach profilaktycznych chętnie biorą również udział funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego.

Udział policjantów w spotkaniach z dzieci organizowanych w Wólce Książnickiej, stały się już niemal tradycją. Spotkania organizowane są z inicjatywy ratownika medycznego Macieja Rachwał, który jednocześnie jest myśliwym Koła Łowieckiego „Diana Mielec” i aktywnie działa profilaktycznie na rzecz dzieci i młodzieży. Sierż. szt. Ewelina Ziemba, która wzięła udział w spotkaniu, miała okazję po raz kolejny w wyjątkowych okolicznościach przyrody, porozmawiać z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mówiła o tym, jak dbać o środowisko naturalne, jak nie zgubić się w lesie oraz w jaki sposób można spędzać bezpiecznie czas z rówieśnikami i rodzinami m.in. w lesie. Swoją prelekcję na temat prowadzenia pasieki wygłosił Maciej Warcholak, który przedstawił biologię pszczół i właściwości lecznicze miodu. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej omówił Maciej Rachwał, który na co dzień pracuje w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. W spotkaniu wziął także udział przedstawiciel Nadleśnictwa Tuszyma Łukasz Szatan, który poruszył zagadnienia łowieckie związane z historią łowiectwa oraz ochroną przyrody.

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu, odbył się „Dzień otwarty”, w którym udział wzięli również policjanci. To jedyna szkoła w powiecie mieleckim, która w 2010 r., w ramach innowacji, pod patronatem Komendy  Powiatowej Policji w Mielcu, wprowadziła kształcenie ogólnopolicyjne. Podczas „Dnia otwartego” szkołę odwiedziła ogromna ilość gości, zarówno uczniów, opiekunów jak i rodziców. Goście mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, bazą szkolną oraz sprzętem policyjnym, którego uczniowie poznają podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych funkcjonariuszy.

Mieleccy funkcjonariusze wzięli również udział w imprezie plenerowej pod nazwą „Postaw na rodzinę” w Trześni. Została ona organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Dzień Dobra”. Podczas imprezy policjanci zaprezentowali swój sprzęt oraz rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przemocy w rodzinie, a także o handlu ludźmi.

Wiele szkół, instytucji i organizacji zainteresowanych współpracą z Policją, zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zajęć profilaktycznych w szkołach, przedszkolach, oraz podczas organizowanych imprez. Policjanci chętnie odpowiadają na każde zaproszenie, chcąc zadbać o świadomość i poczucie bezpieczeństwa, jak największej liczby mieszkańców naszego powiatu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa