W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

Blisko 70 policjantów prowadziło poszukiwania 28-letniego mężczyzny, który po nieporozumieniach rodzinnych, pobiegł do lasu z zamiarem odebrania sobie życia.

Dzięki błyskawicznej akcji, funkcjonariusze odnaleźli mieszkańca gminy Baranów Sandomierski, leżącego w zaroślach. Na szczęście nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci rozpoczynając służbę, nigdy nie wiedzą co przyniesie im dzień i z jakimi problemami przyjdzie im się zmierzyć. Czasami każda sekunda jest na wagę ludzkiego życia, a opanowanie i szybkie działanie może zapewnić szczęśliwy finał zgłoszenia.

W piątek przed godz. 15, dyżurny jednostki odebrał telefon od zdenerwowanej kobiety. Mieszkanka gminy Baranów Sandomierski prosiła o pomoc policjantów. Przekazała, że jej 28-letni syn, po nieporozumieniach rodzinnych, pobiegł do lasu mówiąc, że nie chce mu się żyć. Zrozpaczona kobieta podała rysopis i wskazała  kierunek, w którym udał się mężczyzna.

Niezwłocznie skierowano na miejsce podległe służby. W tej sytuacji liczyła się każda minuta. Błyskawiczna akcja mundurowych, w której uczestniczyło blisko 70 funkcjonariuszy zakończyła się powodzeniem. Po niespełna dwóch godzinach poszukiwań w lesie, jeden z patroli, odnalazł w zaroślach, 28-latka. Na szczęście nie doszło do tragedii. Mężczyzna był wychłodzony, miał liczne otarcia naskórka i czuć było od niego alkohol. Na miejsce wezwano służby medyczne.

Mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski został przekazany pod opiekę specjalistów.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa