W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Gala konkursu – „Komputer dla Najlepszego” [FOTO]

Najlepszą maturzystką Powiatu Mieleckiego została Wiktoria Klich z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. Laureatka zwyciężyła w znanym już od lat w Mielcu konkursie – „Komputer dla Najlepszego”.

Laureatem konkursu jest absolwent szkoły ponadpodstawowej z terenu powiatu, który posiada szczególne osiągnięcia zarówno w dziedzinie nauki, jak i sportu oraz w działalności na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.

Gala to również podsumowanie wybitnych osiągnięć uczniów, którzy zostali laureatami i finalistami w różnych olimpiadach i konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, a także mają liczne osiągnięcia w zawodach sportowych. 

Wyróżnieni uczniowie:

1. Martyna Krępa – Finalistka LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
2. Emilia Cisło – Finalistka etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska- Węgry – Historia Przyjaźni”
3. Katarzyna Bik – Finalistka etapu centralnego Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”
4. Karol Lompart – Finalista etapu centralnego Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą”
5. Kamil Śpiewak – Laureat XLVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej oraz wyróżnienie w III Olimpiadzie Języka Angielskiego „Master of English”
6. Jakub Ćwik – Finalista TurniejU BudowlanEGO „Złota Kielnia”
7. Szymon Światowiec – finalista XLVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej
8. Milena Gałda – Laureatka XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce
9. Kornelia Żołądź – Zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
10. Wiktor Skowron – Finalista 53. Olimpiady Biologicznej
11. Maksymilian Koleśniak – Finalista 73. Olimpiady Fizycznej
12. Piotr Żmuda – Finalista 73. Olimpiady Fizycznej
13. Agata Komaniecka – Finalistka XLVII Olimpiady Języka Francuskiego
14. Aleksandra Lewandowska – Finalistka Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa im. mjr Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. „Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą” oraz Finalistka LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
15. Amelia Małodzińska – Laureatka XXVI Olimpiady Wiedzy o Prawie
16. Zuzanna Sulik – Finalistka LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
17. Zofia Grzelak – Finalistka LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
18. Karolina Kralisz – Laureat z dodatkowym tytułem „najlepszy uczestnik ze szkół zawodowych w tej edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu” XXVIII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu
19. Karolina Ciochoń – Finalistka IX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie
20. Kacper Gurda – Finalista – XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”
21. Marlena Więciorek – II miejsce XXI Regionalny Konkurs Wiedzy z zakresu Prawnej Ochrony Pracy oraz Zasad Bezpieczeństwa I Higieny Pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w rzemiośle w celu nauki zawodu
22. Natalia Czajkowska – III miejsce XXI Regionalny Konkurs Wiedzy z zakresu Prawnej Ochrony Pracy oraz Zasad Bezpieczeństwa I Higieny Pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w rzemiośle w celu nauki zawodu
23. Patrycja Żurawska – 1 miejsce – złota medalistka, mistrzyni województwa
24. Drużyna piłki ręcznej reprezentowana przez kapitana Piotra Mikielewicza – 1 miejsce Wojewódzki Finał Licealiady w piłce ręcznej
25. Julia Juras – Wicemistrzyni Europy Mistrzostwa Europy w Ju-Jutsu Malgrat de Mar (Hiszpania), Mistrzyni Polski XIX Mistrzostwa Polski Combat Aikido, Wicemistrzyni Polski, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, II miejsce Grand Prix Polski w Combat Jiu -Jitsu, I miejsce Puchar Polski Jiu – Jitsu
26. Olaf Stec – I miejsce (rzut młotem) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Lekkoatletyczne Ułów Przemyślu, I miejsce (rzut młotem) Ogólnopolski Mityng KKL Stal w Stalowej Woli, I miejsce (rzut młotem) 66 Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce, III miejsce (rzut młotem) Dzień Miotacza 2024,

W tym roku nominowanych do nagrody głównej było aż 9 absolwentów. Wszyscy oni wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami.

1. Mikołaj Ryszka
2. Wiktoria Klich
3. Julia Midura
4. Angelika Ziobroń
5. Tomasz Dubiel
6. Izabela Miodunka
7. Jakub Maciej Paź
8. Patryk Kasprzak
9. Faustyna Kużdżał

Finalnie nagroda główna trafiła jednak do Wiktorii Klich, absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. Tegoroczna maturzystka, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, to laureatka wielu ogólnopolskich konkursów i olimpiad matematycznych, fizycznych, statystycznych, lingwistycznych, ekologicznych, dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów, stypendystka Programu „Nie zagubić talentów”, która wspólnie z marszałkiem województwa podkarpackiego otwierała Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa