W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Gala „Nie zagubić talentu” z udziałem mielczan [FOTO]

W Dębicy w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury „Mors” odbyła się tegoroczna gala „Nie zagubić talentu”, podczas której zostali nagrodzeni najbardziej uzdolnieni i wyróżniający się uczniowie. To już 12. edycja tego wydarzenia.

Program „Nie zagubić talentu” w całości finansowany jest z budżetu województwa podkarpackiego, a jego odbiorcami są uczniowie i absolwenci szkół podstawowych, absolwenci klas gimnazjalnych i uczniowie szkół ponadpodstawowych. W tym roku stypendia naukowe przyznano 78 uczniom. W szczególny sposób został doceniony również dorobek artystyczny dzieci i młodzieży. W uznaniu licznych i znaczących osiągnięć w dziedzinie muzyki, tańca, plastyki i recytacji Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał 32 stypendia artystyczne. Nagrodami pieniężnymi zostało uhonorowanych 80 uczniów oraz 8 zespołów artystycznych. W tym roku po raz pierwszy zarząd województwa przyznał nagrodę zespołową za osiągnięcia naukowe. Łączna kwota na projekt „Nie zagubić talentu” w roku szkolnym 2019/2020 wynosi 430 tys. zł.

Stypendia, które w tym roku otrzymali uczniowie wynoszą 300 zł miesięcznie na okres od września do czerwca następnego roku. Nagrody indywidualne to 1000 zł, a dla zespołów – 2000 zł.

– Jeżeli są talenty, jeżeli ktoś o nie dba i je rozwija, jeżeli pojawiają się sukcesy – to trzeba je docenić. Samorząd Województwa Podkarpackiego kieruje program, który ma was wzmocnić nagrodami, stypendiami i choć częściowo pokryć koszty, bo rozwijanie talentu kosztuje – mówił do młodzieży, rodziców i nauczycieli marszałek Władysław Ortyl.

Galę uświetnił między innymi występ nagrodzonego Chóru Młodzieżowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu prowadzonego od wielu lat przez Pawła Lisa.

Nagroda została przyznana za całokształt działalności chóru w ubiegłym roku szkolnym.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości