W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne Materiały video Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Gala podziękowań akcji „Mielec dla Ukrainy” [FOTO, VIDEO]

W sali widowiskowej Domu Kultury w SCK miała miejsce uroczysta gala podsumowująca działania „Mielec dla Ukrainy”.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z zastępcami Pawłem Pazdanem i Adrianą Miłoś dziękowali przede wszystkim mieszkańcom miasta Mielca, wolontariuszom, organizacjom pozarządowym, przedstawicielom firm, instytucji, miastom Partnerskim i organizacjom społecznym z Francji i Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Australii, którzy włączyli się w pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy dotkniętej rosyjską agresją.

Dzięki ofiarności darczyńców do Ukrainy wyjechało z Mielca 40 transportów pomocowych, a w Punkcie Pomocy Humanitarnej dla obywateli Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście, zaopatrzono ponad 6300 razy w żywność, chemią gospodarczą, odzież, pościel, artykuły szkolne i inne artykuły pierwszej potrzeby.

Z okazji Świąt Wielkanocnych rozdysponowano około 400 paczek żywnościowych, a z okazji Dnia Dziecka – 230 paczek okolicznościowych. Dla kobiet i dziewcząt wydano kilkaset zestawów higieniczno-kosmetycznych.

W pomoc włączyli się nie tylko mielczanie, ale także miasta partnerskie Mielca, oraz prywatne osoby z różnych stron świata.

W imieniu obywateli Ukrainy podziękowania za wsparcie i pomoc złożyła Bohdana Peniak współzałożycielka organizacji społecznej „Legion Narodowy”. Galę wraz z Tomaszem Łępą z Radia Leliwa prowadziła koordynator akcji „Mielec dla Ukrainy” z ramienia Urzędu Miejskiego w Mielcu – Agata Ćwięka (Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia UM). Uroczystość ubarwił muzycznie zespół Summer Voice z którym gościnnie wystąpił wiceprezydent Mielca Paweł Pazdan.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

  ” Ostry dyżur literacki „. Warsztaty Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Wiadomości Mielec

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa