20 lutego 2019 (środa) - 15:35
Slider
Image default
Galerie Materiały video Sport

Gala sportu w Hotelu Iskierka [FOTO, VIDEO]

Podczas uroczystej gali jaka odbyła się w czwartek 7 lutego w Hotelu Iskierka Prezydenta Miasta Jacek Wiśniewski w towarzystwie zastępcy prezydenta Adriany Miłoś wręczył nagrody najlepszym sportowcom Mielca za wyniki osiągnięte w roku 2018.

Otrzymali je medaliści Mistrzostw Polski, Europy i świata. Wyróżniono także trenerów i działaczy sportowych, którzy przyczynili się do sukcesów zawodniczek i zawodników mieleckich klubów sportowych.

Prezydent Jacek Wiśniewski wspominając swoje osiągnięcia sportowe gratulował wyróżnionym uzyskanych w roku 2018 wyników:

– Gratulacje należą się wszystkim, którzy przyczyniają się rozwoju mieleckiego sportu i to tego, że w naszym mieście młodzi ludzie mogą realizować swoje sportowe pasje. Dziękuję za promocję Mielca na sportowych arenach, nie tylko w Polsce ale i poza jej granicami. Życzę Wam, aby tych sukcesów było coraz więcej i abyśmy za rok spotkali się w jeszcze większym gronie.

Spotkanie będące sportowym podsumowaniem roku 2018 w Mielcu uświetnił niezwykły pokaz Filipa Dudzika – brązowego medalisty Mistrzostw Świata w freestyle footballu.

Nagrody  Prezydenta Miasta Mielca

Lista nagrodzonych

KATARZYNA ZDZIEBŁO

zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec

za zdobycie złotego medalu w chodzie sportowym na 3 km podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu (18 lutego) i złotego medalu w chodzie sportowym na 20 km podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23
w Gdańsku (25 sierpnia) oraz srebrnych medali w chodzie na 5 km w Letnich Mistrzostwach Polski seniorek w Lublinie (20 lipca) i w Mistrzostwach Polski na 20 km w Warszawie (23 czerwca).

PAULINA BUZIAK

zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec

za zdobycie złotego medalu w chodzie sportowym na 5 km podczas Letnich Mistrzostw Polski Seniorów PZLA w Lublinie (20 lipca 2018 r.) i złotego medalu podczas Mistrzostw Polski w chodzie sportowym kobiet na 20 km
w Warszawie (23 czerwca 2018 r.), a także za zdobycie srebrnego medalu
w chodzie sportowym podczas Halowych Mistrzostw Polski
w Toruniu (18 lutego 2018 r.)

KAMIL WĄŻ

zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec

za zdobycie brązowego medalu w trójskoku podczas Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, rozegranych 11 lutego 2018 roku w Toruniu.

JULITA MAŁASZEWICZ

zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec

za zdobycie brązowego medalu w chodzie sportowym podczas Mistrzostw Polski U-16 rozegranych 22 września 2018 r. w Bełchatowie.

KAMIL PIECUCH

zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec

za zdobycie złotego medalu w chodzie sportowym podczas Mistrzostw Polski U-16 w lekkiej atletyce rozegranych 22 września 2018 r. w Bałchatowie.

RAFAŁ AUGUSTYN

zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec

za zdobycie srebrnego medalu w chodzie sportowym podczas Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, rozegranych 18 lutego 2018 r. w Toruniu
oraz za zdobycie brązowego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Świata
w Chodzie Sportowym, które odbyły się 5 maja 2018 r. w Taicang (Chiny).

DAWID PIŁAT

zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec

za zdobycie brązowego medalu w rzucie młotem podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski U-18) rozegranej 28 lipca 2018 r.
w Chorzowie.

WIKTORIA RAŚ

zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec

za zdobycie srebrnych medali w konkurencji chodu sportowego juniorek podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu (9 lutego) oraz w Letnich Mistrzostwach Polski U-20 rozegranych 24 czerwca we Włocławku.

GABRIELA TORBA

zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec

za zajęcie 1. miejsca w trójskoku podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski U-18) w Chorzowie (29 lipca) oraz za zdobycie srebrnego medalu w trójskoku na Halowych Mistrzostwach Polski (U-18 i U-20) rozegranych 9 lutego w Toruniu.

MICHAŁ KRĘŻEL 

zawodnik Mieleckiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych

za zdobycie srebrnego medalu w drużynie juniorów podczas rozegranych
w Bułgarii Mistrzostw Świata Modeli Swobodnie Latających w klasie modeli
z napędem silnikowym  F1P (6 -10 sierpnia 2018 r.), a także za zdobycie złotego medalu indywidualnie w kategorii juniorów podczas Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających, które odbyły się w dniach 14-16 września w Lesznie.

PATRYK JASZCZ

zawodnik klubu Burza Podkarpackiego Oddziału Olimpiad Specjalnych
w Mielcu

za zdobycie srebrnego i brązowego medalu w bowlingu podczas XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które odbyły się 9 czerwca 2018 roku w Katowicach i Chorzowie.

DAWID KSIĄŻNICKI

zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec

za zdobycie złotego, srebrnego i brązowego medalu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 16) w pływaniu rozegranych w dniach
14 -16 grudnia 2018 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

OLIWIA CERLICH

zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec

za zdobycie srebrnego i brązowego medalu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 16) w pływaniu rozegranych w dniach 14 – 16 grudnia 2018 roku w Gorzowie Wielkopolskim

WIKTORIA MALEC

zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec

za zdobycie srebrnego medalu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 15) rozegranych w dniach 14 – 16 grudnia 2018 roku
w Ostrowcu Świętokrzyskim.

MAKSYMILIAN CERLICH

zawodnika Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec

za zdobycie brązowego medalu w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem zmiennym podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegranej w dniach 20 – 22 lipca 2018 roku w Gliwicach

JULIA GANCARZ

zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec

za zdobycie brązowego medalu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 15) w pływaniu rozegranych w dniach 14 – 16 grudnia 2018 r.
w Ostrowcu Świętokrzyskim.

DANIEL PADUCH

zawodnik klubu Masters Ikar Mielec

za zdobycie dwóch złotych medali podczas Letnich Mistrzostw Polski Masters w pływaniu rozegranych w Poznaniu (22 czerwca 2018 r.)
oraz za zdobycie srebrnego medalu w Zimowych Mistrzostwach Polski Masters w pływaniu rozegranych 16 listopada 2018 r. w Olsztynie.

BARTOSZ KOWALIK

zawodnik klubu Masters Ikar Mielec

za zdobycie złotego i srebrnego medalu podczas Letnich Mistrzostw Polski Masters w pływaniu rozegranych w dniach 23 i 24 czerwca 2018 roku
w Poznaniu

JAKUB KUKIEŁKA

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie złotego medalu w kategorii juniorów na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych rozegranych we Włocławku w konkurencji
modeli rakiet wysokościowych S1A.

PRZEMYSŁAW ŻURAWSKI

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych Juniorów we Włocławku w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A
oraz za zdobycie srebrnego medalu w drużynie juniorów w kategorii makiet modeli rakiet podczas Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych rozegranych
we Włocławku.

ALEX SADOWY

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie trzech brązowych medali (w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A, modeli makiet rakiet wysokościowych S5B i modeli rakiet z taśmą hamującą  S6A) podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów rozegranych we Włocławku w dniach 28 czerwca -1 lipca 2018 roku.

EMILIA WOJDYŁO

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie złotego medalu rozegranych we Włocławku Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów w kategorii rakiet ze spadochronem S3A.

ARTUR GORCZYCA

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie srebrnego medalu w konkurencji seniorów podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych rozegranych we Włocławku (28 czerwca-1 lipca)
w kategorii modeli makiet rakiet kosmicznych S7.

WOJCIECH KOSZELSKI

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie w konkurencji modeli makiet rakiet kosmicznych S7 złotego medalu indywidualnie i srebrnego medalu w drużynie podczas Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych Juniorów we Włocławku oraz za zdobycie trzech złotych medali (w konkurencji S5B, S4A i S9A) podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów we Włocławku.

GRZEGORZ GORYCZKA

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie srebrnego medalu indywidualnie w kategorii makiet rakiet kosmicznych S7 i brązowego medalu indywidualnie w kategorii rakiet wysokościowych S1B oraz srebrnego medalu w drużynie w kategorii S7 podczas Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych Seniorów we Włocławku,
a także za zdobycie tytułu wicemistrza Polski seniorów w kategorii rakiet
ze spadochronem S3A w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych we Włocławku.

WOJCIECH WOJDYŁA

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie srebrnego medalu w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1B podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Seniorów we Włocławku.

MATEUSZ CZERKIES

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych w Mielcu

za zdobycie brązowego medalu w kategorii modeli samolotów zdalnie sterowanych F5K na Mistrzostwach Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych Seniorów Warszawie oraz srebrnego medalu w konkurencji modeli szybowców zdalnie sterowanych F3K  w kategorii juniorów na Mistrzostwach Europy Szybowców Zdalnie Sterowanych w Martin  (Słowacja)

KACPER KREMPA

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych Juniorów we Włocławku, srebrnego medalu w kategorii modeli makiet rakiet wysokościowych S5B  i brązowego medalu w kategorii modeli makiet rakiet kosmicznych S7, a także za zdobycie wśród juniorów brązowego medalu podczas Mistrzostw Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych w Warszawie w kategorii F3K.

FRANCISZEK ŻMUDA

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie złotego medalu indywidualnie w kategorii modeli makiet rakiet kosmicznych S7 i brązowego medalu w kategorii modeli rakietoplanów S4A  podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów
rozegranych we Włocławku.

ERYK HALABURDA

z Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie srebrnego medalu w kategorii modeli szybowców F3K podczas Mistrzostw Europy Szybowców Zdalnie Sterowanych w Martin (Słowacja)
w konkurencji juniorów, srebrnego medalu w kategorii rakietoplanów zdalnie sterowanych S8E/P na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych seniorów
we Włocławku oraz złotego medalu w kategorii F3K na Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych w Warszawie

SZYMON MIKUŁA

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo w Mielcu

za zdobycie srebrnego medalu w kategorii rakiet z wirnikiem S9A
podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Juniorów
rozegranych we Włocławku.

ANDRZEJ RUSINOWSKI

ze Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo

za zdobycie srebrnego medalu w drużynie w kategorii modeli makiet rakiet kosmicznych S7, podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych Seniorów
rozegranych we Włocławku.

AMELIA KIEREPKA

zawodniczka Mieleckiego Klubu Karate Shinkyokushin Saiha

za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18

Shinkyokushin Polskiej Federacji Kyokushin Karate rozegranych w Solcu Kujawskim.

FILIP DUDZIK

reprezentant UKS Mustang Mielec

za zdobycie brązowego medalu w dyscyplinie freestyle football podczas Mistrzostw Świata Superball 2018 rozegranych w Pradze (Czechy), a także za zajęcie I oraz III miejsca na międzynarodowych zawodach Lubasz Feestyle Night 2018 i ogólnopolskich zawodach Just Freestyle Cup 2018 w Łodzi.

EMILIA KARNASIEWICZ

zawodniczka Klubu Szachowego SDK Lotnik Mielec

za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych w szachach.

HUBERT ZIĘBY

zawodnik Klubu Szachowego SDK Lotnik Mielec reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Szachach Błyskawicznych
(V miejsce)

za zajęcie I miejsca na Ogólnopolskich Mistrzostwach
Szkół Podstawowych w szachach.

MAGDALENA ŁĄCZAK

zawodniczka klubu Ultrafun, reprezentantki Polski

za zdobycie złotego medalu w ultramaratonie kobiet
podczas Mistrzostw Polski w Ultra Sky Runningu
oraz za zajęcie 6 miejsca indywidualnie w kobiecym ultramaratonie
podczas Mistrzostw Świata Ultra Trail, co jest najlepszym polskim wynikiem
w historii start Polaków w zawodach trialowych.

STANISŁAW WIKTOR 

zawodnik PTG Sokoła 1983 Mielec

za zdobycie brązowego medalu
podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Dzieci
rozegranych w dniach 2-3 czerwca 2018 roku w Piekarach Śląskich.

MARIA CISZCZOŃ

zawodniczka PTG Sokoła 1983 Mielec

za zdobycie brązowego medalu w kategorii Zuchów
podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Dzieci
rozegranych w dniach 2-3 czerwca 2018 roku w Piekarach Śląskich.

MARTYNA MRÓZ

zawodniczka PTG Sokoła 1983 Mielec

za zdobycie brązowego medalu
podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Dzieci
rozegranych w dniach 2-3 czerwca 2018 roku w Piekarach Śląskich.

DOMINIK KWAŚNIK

zawodnik PTG Sokół 1893 Mielec

za zdobycie złotego medalu w drużynie
podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Młodzików w konkurencji szpady rozegranych w dniach 9 -10 czerwca 2018 roku w Katowicach.

DAWID MADURA

zawodnik PTG Sokół 1893 Mielec

za zdobycie złotego medalu w drużynie
podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Młodzików w konkurencji szpady rozegranych w dniach 9 -10 czerwca 2018 roku w Katowicach.

STANISŁAW DZIURA

zawodnik PTG Sokół 1893 Mielec

za zdobycie złotego medalu w drużynie
podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Młodzików w konkurencji szpady rozegranych w dniach 9 -10 czerwca 2018 roku w Katowicach
oraz za zdobycie brązowego medalu w szpadzie
podczas rozegranych w Katowicach w dniach 9 -10 czerwca 2018 roku
Szermierczych Mistrzostw Polski Młodzików.

WOJCIECH LUBIENIECKI

zawodnik PTG Sokół 1893 Mielec

za zdobycie srebrnego medalu w konkurencji szpady
podczas Szermierczych Mistrzostw Polski Juniorów
rozegranych w dniach 20 – 21 stycznia 2018 roku w Piekarach Śląskich.

PIOTR URBAN

zawodnik Mieleckiego Klubu Sportowego Gryf

za zdobycie brązowego medalu w szpadzie w turnieju drużynowym Szermierczych Mistrzostw Polski Juniorów
rozegranych w dniach 20 – 21 stycznia 2018 roku w Piekarach Śląskich.

PAWEŁ URBAN

zawodnik Mieleckiego Klubu Sportowego Gryf

za zdobycie brązowego medalu w szpadzie w turnieju drużynowym Szermierczych Mistrzostw Polski Juniorów
rozegranych w dniach 20 – 21 stycznia 2018 roku w Piekarach Śląskich.

KAROL URBAN

zawodnik Mieleckiego Klubu Sportowego Gryf

za zdobycie brązowego medalu w szpadzie w turnieju drużynowym Szermierczych Mistrzostw Polski Juniorów
rozegranych w dniach 20 – 21 stycznia 2018 roku w Piekarach Śląskich.

ŁUKASZ LEŚ

zawodnik klubu Kuźnia Atletów im. Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza prowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowie i Fitness
za zdobycie srebrnego medalu i tytułu wicemistrzowskiego
w brazylijskim jiu – jitsu
podczas Mistrzostw Europy NoGI.

KAROLINA KOZIOŁ

zawodniczka klubu Kuźnia Atletów im. Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza prowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowie i Fitness

za zdobycie srebrnego medalu
w brazylijskim jiu – jitsu
podczas Mistrzostw Polski BBJ
rozegranych w dniach 3 – 4 listopada w Gnieźnie.

KRZYSZTOF KOBOS

zawodnik klubu Kuźnia Atletów im. Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza prowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowie i Fitness

za zdobycie złotego i brązowego medalu
w brazylijskim jiu – jitsu
podczas Mistrzostw Polski BBJ
rozegranych w dniach 3 – 4 listopada w Gnieźnie.

TOMASZ INDYK

zawodnik klubu Kuźnia Atletów im. Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza prowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowie i Fitness

za zdobycie srebrnego medalu
w brazylijskim jiu – jitsu
podczas Mistrzostw Polski BBJ
rozegranych w dniach 3 – 4 listopada w Gnieźnie.

AGNIESZKA POGODA

zawodniczki klubu Kuźnia Atletów im. Stanisława „Zbyszko” Cyganiewicza prowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowie i Fitness

za zdobycie brązowego medalu
w brazylijskim jiu – jitsu
podczas Mistrzostw Polski BBJ
rozegranych w dniach 3 – 4 listopada w Gnieźnie.

WERONIKA CZERWIŃSKA

reprezentantka Automobilklubu Mieleckiego

za zdobycie tytułu wicemistrzowskiego indywidualnie
i za zajęcie drugiego miejsca w rywalizacji zespołowej
w ratownictwie drogowym
podczas XVII Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych
rozegranych w Legionowie.

KAROLINA SADLEJ – ZDUN

reprezentantka Automobilklubu Mieleckiego

za zdobycie tytułu wicemistrzowskiego indywidualnie
i za zajęcie drugiego miejsca w rywalizacji zespołowej
w ratownictwie drogowym
podczas XVII Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych
rozegranych w Legionowie.

PIOTR OGORZAŁEK

reprezentant Automobilklubu Mieleckiego

za zdobycie tytułu wicemistrzowskiego
w rywalizacji zespołowej w ratownictwie drogowym
podczas XVII Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych
rozegranych w Legionowie.

DAMIAN KILIAN

reprezentant Automobilklubu Mieleckiego

za zdobycie tytułu wicemistrzowskiego
w rywalizacji zespołowej w ratownictwie drogowym
podczas XVII Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych
rozegranych w Legionowie.

NAGRODY PREZYDENTA MIASTA MIELCA
DLA
TRENERÓW I DZIAŁACZY

Roman Murdza

trener drużyny piłki siatkowej kobiet

UKS Szóstka Mielec

za historyczny awans do I ligi

będący ukoronowaniem 40-letniej pracy trenerskiej

Jerzy Stasz

prezes

Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec

za dokonania mieleckich lekkoatletów

na sportowych arenach w kraju i na świecie

Marcin Basiak

Wychowanek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Stal Mielec

z okazji zakończenia trwającej ponad 20 lat kariery sportowej

i godne reprezentowanie barw mieleckiego klubu

Janusz Lubacz

prezes

Klubu Sportowego Smoczanka Mielec

za wielkie zaangażowanie i społeczną działalność

na rzecz piłkarzy Smoczanki

Grzegorz Goryczka

instruktor i zawodnik

Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo

za sukcesy mieleckich modelarzy kosmicznych

osiągniętych na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata

Tadeusz Cerlich

wiceprezes

Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ikar Mielec

za zaangażowanie i społeczną działalność

na rzecz rozwoju mieleckiego pływania

Edward Tabor

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości