22 maja 2019 (środa) - 9:23
Slider
Image default
Przestępstwa, skandale, i afery

Gang złodziei rowerów wreszcie zatrzymany

W wyniku kilkutygodniowych czynności prowadzonych w ramach postępowań dotyczących kradzieży rowerów policjanci zatrzymali trzech sprawców podejrzanych o kradzież jednośladów z terenu miasta. Zatrzymani mężczyźni mają od 18 do 21 lat. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im przestępstw.

 

kradziez-roweru

Policjanci prowadzący czynności w sprawie kradzieży rowerów z terenu Mielca ustalili trzech sprawców tych przestępstw. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić trzem mężczyznom w wieku od 18 do 21 lat zarzut kradzieży sześciu rowerów. Policjanci przesłuchując pokrzywdzonych i świadków ustalili, że trzej mężczyźni wspólnie kradli rowery z klatek schodowych, piwnic oraz ze stojaków na rowery zamontowanych pod placówkami handlowymi. Jeden z mężczyzn zwykle miał przy sobie obcęgi, które służyły mu do obcinania linek, którymi właściciele zabezpieczali swoje jednoślady.

W prowadzonym postępowaniu mężczyznom udowodniono przestępstwo kradzieży sześciu rowerów o wartości od 500 do 1000 złotych. Część jednośladów została odzyskana. Po zakończonym postępowaniu trafią one do rąk właścicieli.

Policjanci w tej sprawie prowadzą dalsze czynności, które dążą do przedstawienia podejrzanym kolejnych zarzutów. Za kradzież odpowiedzą przed sądem, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Slider

Zobacz też...

Dodaj komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości
%d bloggers like this: