W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

,,Gdzie senior nie może, tam wnuczek pomoże” z udziałem policjantów

Policjanci zaangażowali się w projekt „Gdzie senior nie może, tam wnuczek pomoże”. Projekt realizowany przez wolontariuszy PZU oraz Szkolne Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej w Podleszanach polegał na przeprowadzeniu cyklu spotkań z seniorami. W spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa brali udział również mieleccy funkcjonariusze.

Fundacja PZU zaprosiła mieleckich policjantów do współpracy przy projekcie „Gdzie senior nie może, tam wnuczek pomoże”. W ramach projektu wolontariusze PZU wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Podleszanach, które tworzą Szkolne Koło Teatralne, realizowali spotkania z seniorami.

Przez ostatnie kilka tygodni wolontariusze, dzieci oraz policjanci, a także ratownik medyczny odwiedzili wspólnie Dom Opieki Społecznej w Mielcu, Klub Seniora „Złota Jesień” oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Podczas spotkań uczestnicy przekazywali osobom starszym między innymi treści przestrzegające przed kradzieżami oraz oszustwami metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”.

W spotkaniach z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Mielcu brała udział dzielnicowa asp.szt. Joanna Sznajder oraz st.sierż. Ewelina Ziemba zajmująca się profilaktyką społeczną w mieleckiej jednostce.

Przeprowadzone spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Scenki prezentowane przez dzieci były doskonałym wstępem do wykładu policjantów i ratownika medycznego. Policjanci mówili o tym, jak nie dać się oszukać, jak zabezpieczać swoje mienie oraz jak nie dawać przestępcom okazji do popełniania czynów zabronionych.

W niedzielę w Szkole Podstawowej w Podleszanach odbyła się gala podsumowująca projekt, który trwał będzie nadal. Fundacja PZU podziękowała Komendzie Powiatowej Policji za udział w projekcie. Na ręce organizatorów Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa złożył list z podziękowaniami i gratulacjami za stworzenie projektu, który wsparł działania profilaktyczne Policji na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osób starszych na terenie naszego powiatu.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa