W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Gimtech – czyli święto techniki w „Elektryku”

Wiedza i umiejętności praktyczne – takimi talentami musieli wykazać się finaliści „Gimtechu” – konkursu od kilku lat organizowanego w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. Wydarzeniu patronował Starosta Zbigniew Tymuła.

Techniczne zmagania 44 uczniów reprezentujących jedenaście powiatowych gimnazjów odbyły się w sobotę, 11 marca. Przybyłych gimnazjalistów i ich opiekunów, w murach „Elektryka” przywitał Dyrektor Szkoły, pan Zbigniew Witek, który poprowadził piątą edycję „Gimtech-u”, a więc Konkursu Wiedzy Technicznej dla Gimnazjalistów.

Pierwszy etap konkursu przeprowadzono w lutym w macierzystych szkołach i wzięło w nim udział aż 133 uczniów. Gimnazjaliści, którzy zakwalifikowali się do finału, musieli poradzić sobie nie tylko z testem sprawdzającym wiedzę z przedmiotów ścisłych i technicznych, ale również z zadaniem praktycznym polegającym na doborze elementów, montażu i uruchomieniu układu elektronicznego.

Pierwsze miejsce w tej złożonej konkurencji wywalczył Kamil Skórski z Publicznego Gimnazjum w Padwi Narodowej (opiekun – Barbara Kolb), a kolejne miejsca na podium zajęli: Mariola Cyran z Gimnazjum nr 4 w Mielcu (opiekun – Ewa Ziemba-Ząbek) oraz Kamil Kolin z Gimnazjum nr 2 w Mielcu (opiekun – Stanisława Chmielowiec).

W gronie laureatów konkursu znaleźli się także Mateusz Tylec i Jakub Wolak, uczniowie Gimnazjum w Radomyślu Wielkim (opiekun – Ireneusz Weryński). Kolejne miejsca w finale zajęli: Dominik Ząbek z Gimnazjum nr 4 w Mielcu (opiekun – Ewa Ziemba-Ząbek), Hubert Zięba z Gimnazjum nr 2 w Mielcu (opiekun – Stanisława Chmielowiec), Bartosz Michno z Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu (opiekun – Alicja Bednarczyk), Łukasz Lonczak z Gimnazjum w Chorzelowie (opiekun – Jan Cyran), Julia Siry z Gimnazjum nr 4 w Mielcu (opiekun- Ewa Ziemba-Ząbek), Jakub Surdej z Gimnazjum nr 2 w Mielcu (opiekun – Stanisława Chmielowiec), Bartłomiej Rzeszut z Gimnazjum w Pławie (opiekun – Jadwiga Dyba).

Finałowe uroczystości swoją obecnością uświetnił Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu Arkadiusz Gałkowski. Starosta zwrócił się do młodzieży z serdeczną przemową, podkreślając jednocześnie wagę popularyzacji wiedzy technicznej, a także dziękując zarówno uczniom oraz opiekunom za trud włożony w przygotowanie do konkursu. Wszyscy uczestnicy technicznych zmagań otrzymali upominki, a laureaci oraz finaliści atrakcyjne nagrody w postaci: dronów, tabletów czy zewnętrznych dysków twardych. Zostały one ufundowane przez hojnych sponsorów: Starostwo Powiatowe w Mielcu, Urząd Miasta Mielca, lokalne firmy tj. R&G, Eurotech, Bury, InterPhone Service, Hotel Iskierka, Targum, Xerima oraz Ewir.

Święto techniki w „Elektryku” obfitowało także w pozakonkursowe atrakcje takie jak możliwość zapoznania się z wyposażeniem klasopracowni mechatronicznych, elektrycznych czy teleinformatycznych. Gimnazjaliści mieli również okazję zobaczyć pokaz walki zaprezentowany przez uczniów klas o profilu wojskowym oraz pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu uczniów klas gastronomicznych. Poczęstunek dla uczniów zapewnił jeden ze sponsorów – Hotel Iskierka.

Gości oraz gimnazjalistów rywalizujących w „Gimtechu” pożegnał Dyrektor Szkoły, pan Zbigniew Witek, dziękując młodzieży i opiekunom za okazane zainteresowanie i zaangażowanie.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez zespół nauczycieli w składzie: Janusz Cichoń, Robert Gancarczyk, Lidia Gereło, Paweł Kolb, Mariola Krępa, Artur Kubica, Alicja Rajchel, Marek Rucki, Wojciech Walat oraz Małgorzata Wydrzyńska.

Tekst: Alicja Rajchel

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa