Materiały video Sport

GKS Katowice – Stal Mielec 0:2 [FOTO, VIDEO]

Do Katowic zawitała Stal Mielec, która wciąż nie traci nadziei na awans do Ekstraklasy. Goście przerwali serię GieKSy ośmiu spotkań bez porażki i zgarnęli całą pulę wygrywając 2:0.

Pierwsze minuty toczyły się pod dyktando gospodarzy. Seweryn Kiełpin cały czas był testowany przez zawodników GieKSy, zwłaszcza Adriana Błąda. Jednak drużyna z Mielca nie chciała bezczynnie przyglądać się poczynaniom katowiczan. Aktywny Andreja Prokić często wdawał się w pojedynki indywidualne z Wojciechem Lisowskim próbując znaleźć optymalną pozycję do dośrodkowania.

Najlepszą okazję w pierwszej połowie miała Stal, gdy w 43. minucie goście rozpoczęli kontrę, w której Prokić doskonale podawał do samotnego Łukasza Janoszki. Ten potrzebował jedynie dobrze przymierzyć z pierwszej piłki, by pokonać stojącego w bramce Krzysztofa Barana. Próba była jednak bardzo nieprecyzyjna i piłka przeleciała nad poprzeczką. GieKSie w tej sytuacji dopisało naprawdę wiele szczęścia. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Mielczanie od początku drugiej części mieli widoczną przewagę. GieKSa cofnięta szukała szans z kontrataku. Ale w 60. minucie doskonale urwał się Andreja Prokić wykańczając akcję sam na sam i otwierając wynik na Bukowej. Trener Dariusz Dudek próbował pobudzić swoją ekipę do ataków wprowadzając na boisko Bartosza Śpiączkę, który zmienił Woźniaka. Niestety w 80. minucie Łukasz Janoszka wykorzystał dobre podanie w pole karne i podwyższając prowadzenie swojego zespołu zakończył zmagania w Katowicach.

Bramki:
0:1 – 9. Andreja Prokić (60 min.)
0:2 – 14. Łukasz Janoszka (80 min.)

GKS: 1.Krzysztof Baran, 3. Rafał Remisz, 4. Arkadiusz Jędrych, 5. Callum Rzonca, 10. David Anon, 11. Adrian Błąd (78 min., 13. Grzegorz Piesio), 16. Bartłomiej Poczobut, 17. Tymoteusz Puchacz, 25. Wojciech Lisowski, 31. Jakub Wawrzyniak, 90. Arkadiusz Woźniak (71 min., 21. Bartosz Śpiączka)

Rezerwowi: 81. Mariusz Pawełek, 8. Mateusz Mączyński, 18. Kacper Tabiś, 26. Jakub Habusta

Trener: Dariusz Dudek

STAL: 87. Seweryn Kiełpin, 4. Martin Dobrotka, 9. Andreja Prokić, 14. Łukasz Janoszka, 16. Josip Soljić, 17. Bartosz Nowak, 19. Adrian Paluchowski (74 min., 8. Maciej Urbańczyk), 20. Grzegorz Tomasiewicz (92 min., 24. Łukasz Seweryn), 22. Mateusz Spychała, 23. Krystian Getinger (89 min., 6. Leandro), 32. Jonatan De Amo Perez

Rezerwowi: 29. Damian Primel, 5. Marcel Gąsior, 30. Łukasz Wroński, 51. Rafał Grodzicki

Trener: Artur Skowronek

Żółte kartki: Remisz, Lisowski, Anon – Spychała

Sędzia: Robert Marciniak