GKS Katowice – Stal Mielec 0:2. Skrót meczu. Wywiady i konferencja pomeczowa [VIDEO, FOTO]

GKS Katowice – Stal Mielec 0:2 (0:0)

Po pięciu wygranych z rzędu, piłkarze GKS Katowice ponieśli porażkę na własnym stadionie ze Stalą Mielec. Po czterech wiosennych zwycięstwach GKS znalazł się w strefie awansu do Lotto Ekstraklasy. W tej sytuacji spotkanie ze Stalą Mielec miało stawkę niebagatelną.

Stal cierpliwie czekała na swoją szansę. Aż nadeszła dziesięć minut po przerwie, gdy po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował dla Mielczan rzut karny. Pomimo burzy gwizdów Martin Dobrotka pewnie pokonał Mateusza Abramowicza. Andreja Prokić, na którego grę zwracano szczególną uwagę, bo przecież świeżo upieczony obywatel Polski podpisał już ważną od najbliższego sezonu, umowę właśnie ze Stalą, opuścił boisko w drugiej połowie.

Po objęciu prowadzenia Stal się wycofała. Radosław Majecki spisywał się jednak bez zarzutu. Wynik ustalił w samej końcówce efektownym strzałem Jakub Arak.