W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Gmina Mielec stawia na sport [AUDIO]

Dotacje na łączną kwotę 165 000 zł otrzymały w ostatnim czasie kluby sportowe z ternu Gminy Mielec. Fundusze przekazane w ramach otwartego konkursu ofert mają zostać przeznaczone na wspieranie i rozwój sportu.

Konkurs skierowany został do klubów sportowych działających na obszarze Gminy Mielec, nie działających w celu osiągnięcia zysku. Głównymi założeniami programu jest poprawa warunków uprawiania sportu, zwiększenie dostępności do działalności sportowej prowadzonej przez kluby, rozwój aktywności fizycznej, wspieranie sportu amatorskiego oraz wspieranie sportu szkolnego.

Z przekazanych środków kluby mogą realizować programy sportowe, pokryć koszty związane z organizowaniem zawodów sportowych, oraz pokryć koszty korzystania z obiektów sportowych. – W naszej Gminie, podobnie jak w całym kraju możemy obecnie obserwować trend, nakierowany na zdrowy tryb życia. Ludzie, bez względu na wiek, zaczynają ćwiczyć oraz zwracać uwagę na odpowiednią dietę.

Dlatego cieszy mnie fakt, że na naszym terenie tak prężnie działa tyle klubów sportowych. Dzięki takim właśnie dotacjom propagujemy wśród mieszkańców kulturę fizyczną oraz uczymy zdrowej rywalizacji. Zapewniamy także odpowiednią infrastrukturę oraz kadrę trenerską – przekazuje Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.
Dotację otrzymało jedenaście z czternastu klubów, które złożyło w Urzędzie Gminy wymaganą dokumentację. Jedna z ofert nie spełniła wymogów formalnych a pozostałe dwie zostały złożone po upływie terminu wyznaczonego w ogłoszeniu.

Wśród klubów które otrzymały wsparcie z gminnego budżetu znalazły się:
LKS „MADRAS”
LKS „START” Wola Mielecka
UKS „START” przy Zespole Szkół w Woli Mieleckiej
Klub Sportowy „SPARTA CHORZELÓW”
LKS „ZŁOTNICZANKA” Złotniki
Klub Sportowy „KOLORADO” Wola Chorzelowska
LKS „DROMADER” Chrząstów
UKS w Podleszanach
UKS „ORZEŁ” przy Szkole Podstawowej w Chorzelowie
LKS „PODLESZANY”
LKS „RZĘDZIAN” Rzędzianowice

 

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości