W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Gmina Padew Narodowa atrakcyjna podatkowo dla osób prowadzących działalność gospodarczą i dla mieszkańców

Zwolnienia z podatku od nieruchomości wszystkich mieszkańców gminy.

Projekty uchwał  podatkowych i zwolnieniowych na 2022 r. przedłożone przez Wójta Gminy Roberta Plutę są przyjazne Mieszkańcom i spotkały się z pełną akceptacją  Radnych.  

 Radni na wniosek Wójta Gminy dokonali zwolnienia Mieszkańców z podatku od budynków mieszkalnych!

W podatku od nieruchomości Rada Gminy dokonała obniżenia stawek ogłoszonych przez Ministra Finansów.

Rada Gminy na swym posiedzeniu w dniu 26 listopada br. przyjęła także preferencyjne dla podatników stawki podatkowe. Dokonała obniżenia stawki średniej ceny żyta, będącej podstawą obliczenia podatku rolnego w 2022r. do kwoty 51 zł /dt.  

Uchwaliła przyjazne podatnikom stawki w podatku od nieruchomości poprzez  obniżenie górnych stawek podatków  ogłoszonych przez Ministra Finansów.

Obniżenie to  dotyczy mieszkańców ale i przedsiębiorców między innymi  w zakresie gruntów  i budynków zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – stawka odpowiednio od gruntu 0,85 zł/od m2 powierzchni i 18,54 zł od m2 powierzchni budynków zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej. 

Branża transportowa także nie powinna czuć  obaw, ponieważ i tu  Rada Gminy dokonała obniżenia maksymalnych  stawek podatku od środków transportowych ogłoszonych przez Ministra Finansów, mających zastosowanie  na 2022 rok.

Jak przystało na Gminę , gdzie jest dobre miejsce na Twój istniejący lub planowany dom, na wniosek Wójta Gminy Roberta Pluty – radni Rady Gminy w Padwi Narodowej podjęli uchwałę zwalniającą z podatku wszystkie domy – budynki mieszkalne do 250 m2 powierzchni użytkowej.

Kolejny rok z rzędu radni zwalniają mieszkańców z płacenia tego podatku. Wynika to z koncepcji Wójta Gminy Roberta Pluty oraz Rady Gminy  (niskie podatki i więcej mieszkańców), która  powoduje wzrost udziałów z PIT, co nie tylko rekompensuje kwoty zwolnień ale wpływa na  wzrost dochodów.

uta
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa