W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Gmina Tuszów Narodowy ma cztery nowe mosty

Trwa budowa aż czterech mostów na terenie gminy Tuszów Narodowy. 

Zaawansowane są prace przy mostach na terenie wioski Pluty i Czajkowa – Sowy. Na to zadanie gmina otrzymała  837 763 zł. z  Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2022 rok. 

W wyniku przetargu na wykonanie tych prac najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Dziewit i Dziewit Sp. j. Pluty 28. Łączna wartość zadania stanowi kwotę  1 731 650,00 zł,  środki własne to kwota 893 887 zł. Termin realizacji zdania przewidziano do listopada br. 

W czerwcu rozpoczęto też prace przy budowie kolejnych 2 mostów, tj. Ławnica na potoku Rów i Jaślany – Potok Jaślańsko-Chorzelowski. Koszt zadania po przetargu to 1 582 510 zł. Wykonawcą prac jest Firma REMOST sp. z o.o. z Dębicy. To zadanie w 63% kosztów kwalifikowanych zostanie sfinansowane z dotacji Polskiego Ładu, przyznanej gminie w 2022 roku. Termin zakończenia prac ustalono na listopad br. 

– W tej chwili w gminie realizowanych jest kilkanaście kluczowych inwestycji, które w istotny sposób poprawią infrastrukturę techniczną gminy, podnosząc jakość życia mieszkańców. Można powiedzieć – gmina w budowie. Jestem wdzięczny polskiemu rządowi za uruchamiane programy dotacyjne, które tak bardzo wpierają finansowo gminy, w tym naszą. Dziękuję tym wszystkim, którzy jako przyjaciele tuszowskiej gminy pomagają w pozyskiwaniu funduszy, na czele z europosłem Tomaszem Porębą i senatorem Zdzisławem Pupą. Słowa uznania należą się pracownikom urzędu, zaangażowanym w pisanie i rozliczanie projektów, organizowanie przetargów na roboty oraz prowadzenie inwestycji, co wymaga znacznego nakładu pracy, wiedzy merytorycznej połączonej z umiejętnościami – podkreśla wójt gminy.

R. Paterak

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa