W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Gmina Tuszów Narodowy obniża opłaty za odbiór odpadów komunalnych

Od 1 lipca mieszkańcy gminy Tuszów Narodowy zapłacą mniej za odbiór odpadów komunalnych. 

Zgodnie z Uchwałą Nr XIX/151/2020 Rady Gminy Tuszów Narodowy z dnia 15 czerwca 2020 roku w sprawie określenia metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, od miesiąca lipca 2020 roku stawki te ulegną zmniejszeniu.

Obniżka opłaty o 3 złote od osoby była możliwa dzięki zmianie operatora odbioru odpadów komunalnych, którym od maja 2020 roku została firma FCC Tarnobrzeg Sp. z o.o. Zmiana była wynikiem kolejnego odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie w sprawie wyłonienia wykonawcy na odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy Tuszów Narodowy i wyroku z dnia 10 marca 2020 r.

Na tej podstawie dokonano ponownej kalkulacji kosztów odbioru odpadów w 2020 roku, która dała możliwość obniżenia stawek opłat przyjętych przez Radę Gminy w lutym 2020 roku. 

Nowe stawki przedstawiają się następująco: 

  • 20 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli właściciel zadeklarował, że posiada kompostownik przydomowy i kompostowane są w nim bioodpady;
  • 25 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, w przypadku braku kompostownika przydomowego;
  • 50 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku segregacji odpadów.
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa