W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

 Gmina Tuszów Narodowy z dotacją na przebudowę obiektów mostowych

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2022 rok. 75 gmin z terenu Podkarpacia w tym dwie z powiatu mieleckiego znalazło się na liście objętej dofinansowaniem. Wśród nich jest Gmina Tuszów Narodowy, która otrzymała ponad 830 tys. zł na przebudowę obiektów mostowych w ciągu dróg gminnych w Plutach i Józefowie oraz dróg dojazdowych.

Jesteśmy wdzięczni Panu Premierowi za uruchomienie tego naboru oraz przekazane z budżetu państwa środki na jakże potrzebne inwestycje drogowe. Cieszę się że w ramach Funduszu środki trafiły  do naszego samorządów, aby poprawić bezpieczeństwo użytkowników i komfort przejazdu mostami i drogami lokalnymi ujętymi we wniosku. Słowa wdzięczności kieruje pod adresem wszystkich którzy o te inwestycje zabiegali wspierając nasza gminę. Szczególnie dziękuje europosłowi Tomaszowi Porębie, posłowi i wiceministrowi Rafałowi Weberowi, wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart – podkreśla wójt gminy Andrzej Głaz.

Do programu złożony też był wniosek starostwa powiatowego na dofinansowanie rozbudowy  drogi powiatowej z chodnikiem we wsi Grochowe II.- który był dla gminy bardzo ważny. Niestety nie znalazł się na liście podstawowej tylko na rezerwowej. 

mosty

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa