W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Historia Informacje

Gminne uroczystości Święta Niepodległości w Chorzelowie [FOTO]

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Mielec rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

Po zakończeniu Mszy św. poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, Zespołów Szkół z terenu Gminy Mielec, Polskiego Stronnictwa Ludowego i oddział Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5 Pułku Strzelców Konnych oraz zebrani uczestnicy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Dobrynina udali się na Miejsce Pamięci Poległych w Obronie Ojczyzny w Chorzelowie na główne uroczystości obchodów 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości.


W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz powiatu mieleckiego, przedstawiciele Władz Samorządowych Gminy Mielec na czele z Wójtem Gminy Mielec Panem Józefem Piątkiem, radni Gminy Mielec z Przewodniczącym Rady Gminy Mielec Panem Janem Kołodziejem, przedstawiciele Samorządów Wiejskich, przedstawiciele Organizacji Społecznych i Politycznych, dyrektorzy Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Mielec wraz z młodzieżą, pracownicy Urzędu Gminy Mielec, mieszkańcy Chorzelowa i Gminy Mielec.

 

dsc_0074

Po wciągnięciu Flagi Państwowej na maszt i odegraniu Hymnu Państwowego głos zabrał Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, który w swoim wystąpieniu mówił o pamięci, wierze i historii.

Po przemówieniu Wójta zebrani wysłuchali kilku pieśni patriotycznych w wykonaniu ZPiT „Chorzelowiacy”. Następnie delegacje Władz Samorządowych, Organizacji Społecznych, Partii Politycznych, Szkół Podstawowych i Gimnazjów złożyły kwiaty.
Na zakończenie uroczystości po wyprowadzeniu sztandarów wystąpiła Orkiestra Dęta z Dobrynina pod kierunkiem Dariusza Bańki, a wszyscy zebrani mogli podziwiać kawaleryjskiego kadryla oraz pokaz woltyżerki w wykonaniu Kawalerii Konnej w Dobryninie im. 5 Pułku Strzelców Konnych pod kierunkiem Prezesa Stowarzyszenia Pawła Betleja, który odbył się na stadionie sportowym w Chorzelowie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jechał citroenem 115 km/h przez Padew Narodową

Wiadomości Mielec

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa