W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Sport

Gminne zawody strażackie [FOTO]

W niedzielne południe 1 lipca druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Padew Narodowa rywalizowali w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych. Zmagania odbywały się na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej. Gminne zawody sportowo-pożarnicze przyciągnęły nie tylko strażaków, ale mimo nieprzychylnej aury też całkiem sporą publiczność.

Na zawody stawiły się reprezentacje 8 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Były to: OSP Babule, OSP Domacyny, OSP Kębłów, OSP Padew Narodowa, OSP OSP Piechoty, OSP Rożniaty, OSP Wojków, OSP Zarównie, które wystawiły łącznie 11 drużyn, w tym 1 Kobiecą i 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.
Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu a sędzią głównym zawodów był bryg. Zbigniew Kurdziel.


W pierwszej części zawodów zmierzyły się ze sobą młodzieżowe drużyny pożarnicze, które miały do pokonania sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenia bojowe. Najlepiej zaprezentowała się MDP z Padwi Narodowej, która w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce, a za nią znaleźli się członkowie łączonej MDP Kębłów i Wojków.
Następnie swoje umiejętności zaprezentowały drużyny seniorskie. W kategorii mężczyzn najlepszą okazała się drużyna wystawiona przez OSP Kębłów. Drugie miejsce wywalczyli druhowie z OSP Rożniaty, a podium zawodów sportowo – pożarniczych gminy Padew Narodowa zamknęli strażacy z OSP Piechoty. Czwarta lokata przypadła OSP Zarównie, piąte zajęła OSP Padew Narodowa, szóste OSP Domacyny, siódme OSP Babule, a ósme OSP Wojków. W kategorii kobiet wystartowały druhny z OSP Babule.
Na zakończenie zawodów Wójt Gminy – Robert Pluta, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP – Janusz Bik, Komendant Gminny – Piotr Kędzior oraz przybyli na zawody goście: Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jan Tarapata, Członek Zarządu Głównego ZOSP – druh Franciszek Augustyn, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – mł. bryg. Andrzej Marczenia, Starosta Powiatu Mieleckiego – Zbigniew Tymuła, Radny Rady Powiatu Mieleckiego – Dawid Uzar, Komendant Powiatowy PSP w Mielcu – st. bryg. Stanisław Rączka wręczyli zwycięskim drużynom pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody. Najlepsza drużyna w sztafecie pożarniczej w grupie A, którą okazała się jednostka OSP Rożniaty z wynikiem 61,90 sek. została wyróżniona nagrodą finansową Przewodniczącego Rady Gminy. Najlepsza drużyna w ćwiczeniu bojowym, którą została z wynikiem 41,70 sek. OSP Kębłów również została wyróżniona nagrodą finansową ufundowaną przez Wójta Gminy oraz pucharem Komendanta Gminnego ZOSP RP w Padwi Narodowej.
Najmłodszy uczestnik i najmłodsza uczestniczka zawodów zostali nagrodzeni maskotkami.
Pan Robert Pluta podkreślił zaangażowanie jednostek, naczelników i prezesów OSP w działalności społecznej. Zwrócił uwagę na rosnące inwestycje sprzętowe i infrastrukturalne w ramach OSP gminy Padew, podkreślił duży wysiłek wkładany w służbę, której celem jest pomoc innym w sytuacjach kryzysowych. Zwrócił, również uwagę na olbrzymią pracę wykonywaną wśród dzieci i młodzieży przy wsparciu finansowym Gminy.
W czasie trwania zawodów dzieci mogły skorzystać z przygotowanych przez wolontariuszy programu,,PROJEKTOR – wolontariat studencki” licznych konkursów, zabaw i konkurencji. Studenci oferowali warsztaty kryminalistyczne, naukę pierwszej pomocy, malowanie twarzy, skręcanie balonów, które cieszyły się ogromną popularnością.
Zawody zawsze są świetną okazją do wzajemnej rywalizacji. Dziękujemy wszystkim startującym druhnom i druhom, a mieszkańcom za obecność, za miłą atmosferę i zabawę oraz za strażacki doping. Cieszy również fakt, iż tylu znamienitych gości postanowiło skorzystać z zaproszenia i razem ze strażakami naszej gminy spędzić to niedzielne popołudnie.

 

UG Padew Narodowa

Zobacz też...