19 września 2018, 6:14
Slider
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Sport

Gminne zawody strażackie [FOTO]

W niedzielne południe 1 lipca druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Padew Narodowa rywalizowali w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych. Zmagania odbywały się na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej. Gminne zawody sportowo-pożarnicze przyciągnęły nie tylko strażaków, ale mimo nieprzychylnej aury też całkiem sporą publiczność.

Na zawody stawiły się reprezentacje 8 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Były to: OSP Babule, OSP Domacyny, OSP Kębłów, OSP Padew Narodowa, OSP OSP Piechoty, OSP Rożniaty, OSP Wojków, OSP Zarównie, które wystawiły łącznie 11 drużyn, w tym 1 Kobiecą i 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.
Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu a sędzią głównym zawodów był bryg. Zbigniew Kurdziel.


W pierwszej części zawodów zmierzyły się ze sobą młodzieżowe drużyny pożarnicze, które miały do pokonania sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenia bojowe. Najlepiej zaprezentowała się MDP z Padwi Narodowej, która w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce, a za nią znaleźli się członkowie łączonej MDP Kębłów i Wojków.
Następnie swoje umiejętności zaprezentowały drużyny seniorskie. W kategorii mężczyzn najlepszą okazała się drużyna wystawiona przez OSP Kębłów. Drugie miejsce wywalczyli druhowie z OSP Rożniaty, a podium zawodów sportowo – pożarniczych gminy Padew Narodowa zamknęli strażacy z OSP Piechoty. Czwarta lokata przypadła OSP Zarównie, piąte zajęła OSP Padew Narodowa, szóste OSP Domacyny, siódme OSP Babule, a ósme OSP Wojków. W kategorii kobiet wystartowały druhny z OSP Babule.
Na zakończenie zawodów Wójt Gminy – Robert Pluta, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP – Janusz Bik, Komendant Gminny – Piotr Kędzior oraz przybyli na zawody goście: Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jan Tarapata, Członek Zarządu Głównego ZOSP – druh Franciszek Augustyn, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – mł. bryg. Andrzej Marczenia, Starosta Powiatu Mieleckiego – Zbigniew Tymuła, Radny Rady Powiatu Mieleckiego – Dawid Uzar, Komendant Powiatowy PSP w Mielcu – st. bryg. Stanisław Rączka wręczyli zwycięskim drużynom pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody. Najlepsza drużyna w sztafecie pożarniczej w grupie A, którą okazała się jednostka OSP Rożniaty z wynikiem 61,90 sek. została wyróżniona nagrodą finansową Przewodniczącego Rady Gminy. Najlepsza drużyna w ćwiczeniu bojowym, którą została z wynikiem 41,70 sek. OSP Kębłów również została wyróżniona nagrodą finansową ufundowaną przez Wójta Gminy oraz pucharem Komendanta Gminnego ZOSP RP w Padwi Narodowej.
Najmłodszy uczestnik i najmłodsza uczestniczka zawodów zostali nagrodzeni maskotkami.
Pan Robert Pluta podkreślił zaangażowanie jednostek, naczelników i prezesów OSP w działalności społecznej. Zwrócił uwagę na rosnące inwestycje sprzętowe i infrastrukturalne w ramach OSP gminy Padew, podkreślił duży wysiłek wkładany w służbę, której celem jest pomoc innym w sytuacjach kryzysowych. Zwrócił, również uwagę na olbrzymią pracę wykonywaną wśród dzieci i młodzieży przy wsparciu finansowym Gminy.
W czasie trwania zawodów dzieci mogły skorzystać z przygotowanych przez wolontariuszy programu,,PROJEKTOR – wolontariat studencki” licznych konkursów, zabaw i konkurencji. Studenci oferowali warsztaty kryminalistyczne, naukę pierwszej pomocy, malowanie twarzy, skręcanie balonów, które cieszyły się ogromną popularnością.
Zawody zawsze są świetną okazją do wzajemnej rywalizacji. Dziękujemy wszystkim startującym druhnom i druhom, a mieszkańcom za obecność, za miłą atmosferę i zabawę oraz za strażacki doping. Cieszy również fakt, iż tylu znamienitych gości postanowiło skorzystać z zaproszenia i razem ze strażakami naszej gminy spędzić to niedzielne popołudnie.

 

UG Padew Narodowa

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja