W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Gminny Dzień Dziecka w Woli Mieleckiej [FOTO, VIDEO]

Nawet zmienna aura nie zdołała przerwać wyśmienitej zabawy i rodzinnej atmosfery panującej podczas tegorocznych obchodów Gminnego Dnia Dziecka, które odbyły się w niedziele (2.6) w Woli Mieleckiej.

Pomimo dwóch przerw spowodowanych opadami deszczu, uczestnicy wydarzenia udowodnili, że nic nie jest w stanie przeszkodzić najważniejszego dla wszystkich dzieci święta.  

W tym roku organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla wszystkich, którzy zjawili się na terenach rekreacyjnych Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej. Kilka minut po godzinie 14:00 na scenie plenerowej Wójt Gminy Mielec Krzysztof Węgrzyn, Dyrektor SOKiS Damian Małek, Dyrektor ZS w Woli Mieleckiej Małgorzata Jastrząb, Przewodnicząca KGW Wola Mielecka Danuta Wiącek oraz Naczelnik OSP Wola Mielecka Andrzej Kantorowski dokonali oficjalnego otwarcia imprezy, a także złożyli najmłodszym życzenia. – Używając sportowego żargonu, przez pogodę zaliczyliśmy mały falstart, ale teraz już na pewno wszystko się uda. Witam wiec wszystkich przybyłych na dzisiejszy festyn, rodziców, gości, organizatorów, a przede wszystkim Was kochane dzieciaki. Wczoraj i dzisiaj obchodzimy Wasze święto, dlatego też życzymy Wam wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, dużo dobrej zabawy i niech każdy dzień Waszego życia będzie taki jak ten dzisiejszy, pełen radości i miłości. Wszystkim rodzicom gratuluje takich wspaniałych pociech. Każdy z nas dorosłych dobrze wie, że dzieci to nasza przyszłość, dlatego cieszę się, że dziś możemy wspólnie podziwiać artystyczne talenty, a także korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Ośrodek Kultury, Zespół Szkół, Koło Gospodyń Wiejskich i Jednostki OSP. Dla tych wspaniałych dzieciaków naprawdę warto organizować takie wydarzenia – zwrócił się do zebranych Krzysztof Węgrzyn. 

Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa. Przez cały czas na scenie trwały występy artystyczne rodziców, przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej, tancerzy Filii Ośrodka Kultury z Zespołu Tańca Estradowego „Akcent”, Grupy rytmiczno-tanecznej „Rytm”, Zespołu Tańca Estradowego „Takt” oraz Tria Balans. Na scenie prezentowali się również wokaliści Dziecięcej i Młodzieżowej Grupy Wokalnej oraz laureaci III Festiwalu „Estrada Skrzatów” oraz Konkursu „Śpiewać Każdy Może” organizowanego przez chorzelowski Ośrodek Kultury. Wydarzenie było też okazją do wręczenia im pamiątkowych dyplomów oraz nagród. 

Poza częścią artystyczną nie zabrakło również zmagań na pożarniczym torze przeszkód, pokazów pierwszej pomocy oraz gaszenia rozgrzanego oleju, prezentacji zabytkowej sikawki  konnej, a to za sprawą OSP Wola Mielecka, OSP Trześń i OSP Rzędzianowice II. Strażacy zadbali również o grillowane kiełbaski oraz lody dla każdego uczestnika wydarzenia. Nie była to jednak jedyna kulinarna odsłona wydarzenia ponieważ o to, aby nikt nie chodził głodny w szczególności zadbały panie z KGW Wola Mielecka, które przygotowały specjalne stoisko, na którym każdy mógł skosztować pysznych potraw w przeróżnych odsłonach. Od tych tradycyjnych słodkich, słonych i kwaśnych poprzez kulinarne nowości w fit wydaniu. O malowanie buziek, brokatowe tatuaże i pokazy baniek mydlanych zadbali animatorzy z Ośrodka Kultury, a każdy dzieciak mógł również skorzystać z dmuchanego placu zabaw. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejny oprysk przeciwko Afrykańskiemu Pomorze Świń w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa