W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Google Street View na chodnikach Mielca [VIDEO]

Jakiś czas temu nieliczni mieszkańcy naszego miasta mogli być świadkami niecodziennego wydarzenia. Globalna firma Google jest liderem rozwiązań lokalizacyjncyh takich jak mapy, zdjęcia satelitarne czy Street View.

Ta ostatnia usługa dołączyła wiele nowych terenów, również takich, do których nie dotrzemy samochodem. Początkowo na Google Street View znalazły się tylko ulice. Stąd też taka nazwa tego projektu. Samochody wyposażone w specjalne aparaty fotograficzne wyruszyły w trasę. Fotografowały nie tylko duże miasta.

Z czasem trafiły również na drogi międzymiastowe i tereny wiejskie. Wiele jest miejsc, które są jednak niedostępne dla ruchu pojazdów spalinowych, a są na tyle ciekawe i ważne dla miast i naszej kultury, że Google musiał przewietrzyć swoich pracowników.

Pracownicy Google’a, którzy wyruszyli w wyprawę polegającą na fotograficznej dokumentacji całego świata byli koordynowani przez specjalne urządzenia komputerowe, które informowały fotografów, gdzie muszą się udać i jakimi trasami przejechać.

Wiec i my w Mielcu już niedługo będziemy mogli poruszać się wirtualnie nie tylko po ulicach naszego miasta. Przypuszczalny termin publikacji to połowa listopada.

 

 

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=_V5tC3AMlwM&w=925&h=520]

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa