W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

”Góra Grosza” na pomoc dla dzieci z Domów Dziecka [FOTO]

Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jasińskiego w Mielcu okazała się najlepszą szkołą z Podkarpacia biorącą udział w 17. edycji ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza.

Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Od lat w akcji prowadzonej przez Towarzystwo „Nasz Dom” biorą udział mieleckie placówki oświatowe na czele ze Szkołą Podstawową nr 9. To właśnie ta szkoła już po raz trzeci zebrała najwięcej groszy w przeliczeniu na liczbę uczniów i zwyciężyła w rankingu najlepszych szkół biorących udział w akcji na Podkarpaciu.

W środę 10 stycznia gratulacje i podziękowania dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu w towarzystwie dyrektora szkoły Andrzeja Wilka składała Agnieszka Ustrzycka, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Nasza Chata – Domy dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Przemyślu.

Nagroda pieniężna za zwycięstwo w podkarpackim rankingu sprawia, że część pieniędzy zebranych przez uczniów wraca do ich szkoły i jest przeznaczana m.in. na zakup pomocy dydaktycznych.

– Cieszymy się, że co roku przyczyniamy się do zbudowania tak wielkiej Góry Grosza. Nasi uczniowie pokazują, że nie jest im obojętny los dzieci w potrzebie – powiedziały nauczycielki z SP 9 – Paulina Kuroń i Anna Bożek, które tak samo jak przed rokiem wraz z samorządem uczniowskim nadzorowały przebieg 18. edycji Góry Grosza przeprowadzonej w dniach 27 listopada – 2 stycznia 2018.

Okazało się, że uczniowie SP 9 w Mielcu nie mają zamiaru rezygnować z prymatu na Podkarpaciu, bo zebrali jeszcze większą górę groszy niż przed rokiem.

W sumie podczas wszystkich edycji akcji Góra Grosza w Polsce udało się zebrać kwotę 35 064 001,64 zł. Przekazane grosze to realna pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin.

Edward Tabor

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Konkurs – Baw się z nam [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa