Grand Prix Podkarpacia w biegach przełajowych [FOTO]

W ostatnią sobotę na terenach zielonych MOSiR Mielec  odbył się finał Grand Prix w biegach przełajowych woj. podkarpackiego. Na ciekawych i świetnie przygotowanych trasach rywalizowała młodzież naszego województwa w dziesięciu kategoriach wiekowych.

W trzecich finałowych zawodach najlepiej z mieleckich zawodników poradzili sobie: Adrianna Jabłońska – 2 km kategoria U20 i Kacper Jaworski – 3 km U18 którzy zwyciężyli w swoich biegach. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Dulik – 3 km U20.

W łącznej klasyfikacji Grand Prix po trzech biegach na podium stanęli: Jaworski Kacper i Paweł Dulik – II miejsce, Adrianna Jabłońska na trzecim stopniu podium (start tylko w dwóch biegach).

Na wyróżnienie  zasługuje także Aleksandra Świętek, która uplasowała się na szóstej pozycji w silnie obsadzonej kategorii U16, Rafał Kilian i Amelia Grabińska – IV miejsce w kategorii U12, oraz Olga Wal – V miejsce w kategorii U14.

Organizatorami imprezy byli: Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec i Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Zawody dofinansowano między innymi ze środków Województwa Podkarpackiego.