W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Grażyna Pieróg-Kotlarz – Artystka Wszechstronna w Chorzelowie [FOTO, VIDEO]

We wtorek (07.03) w Galerii Ośrodka Kultury w Chorzelowie otwarto wystawę twórczości Grażyny Pieróg-Kotlarz pt. „Moje życiowe pasje”. Artystki niezwykle wszechstronnej, sięgającej po wiele różnorodnych technik twórczych.

Wernisaż wystawy otworzył Damian Małek, Dyrektor SOKiS, który przywitał wszystkich zebranych, a także przedstawił postać artystki – Jest nam niezwykle miło, że w przeddzień Wyjątkowego Dnia Kobiet możemy otworzyć wystawę wyjątkowej twórczyni, która łączy dwa przeciwstawne bieguny. Jej wykształcenie inżynieryjne oraz praca zawodowa wskazuje, że jest umysłem ścisłym, jednak jej dorobek, który mogliśmy oglądać podczas poprzednich wystaw oraz dzisiaj przekonuje nas, że posiada artystyczną duszę. Pani Grażyna dzieciństwo i młodość spędziła w Mielcu, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową i II Liceum Ogólnokształcące. Następnie uzyskała tytuł mgr inż. Budownictwa i Studiów Pedagogicznych Nauk Ścisłych. W roli nauczyciela przez ponad 35 lat pomagała doskonalić swoim uczniom ich zdolności i rozwijać ich pasje. Po przejściu na emeryturę postanowiła oddać się sztuce. Twórczynię interesuje wiele form artystycznych od fotografii poprzez rysunek, malarstwo po rękodzieło. Lubi odkrywać nowe techniki i eksperymentować stosując różne materiały, narzędzia i metody pracy. Pasjonują Ją również programy graficzne. Tematem jej prac są dzieła architektoniczne, pejzaże, flora, fauna, a efektami swojej twórczości obdarowuję rodzinę i znajomych w Polsce i  poza jej granicami – powiedział. 

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na zorganizowanie tej wystaw oraz dziękuję pracownikom Ośrodka Kultury za jej przygotowanie. Ja ograniczyłam się tylko do przekazania swoich prac, a dziś przyszłam tu ze swoją własną osobą oraz z własną urodą stosowną do wieku. Witam Was już po raz kolejny i dziękuję, że przybyliście na tą wystawę, na której chciałam zaprezentować swoje nowe prace, których motywem przewodnim w większości jest tematyka morska. Brakuje tu tylko kolażu i haftu krzyżykowego, ale te techniki jeśli się uda, postaram się zaprezentować na kolejnej prezentacji. W swojej amatorskiej twórczości odkrywam wciąż nowe tajniki sztuki, pogłębiam swoją wiedzę czytam, słucham i biorę udział w wielu szkoleniach, warsztatach, wykładach i próbuję to wykorzystywać. Kocham to co robię, bo oprócz tego, że tworzę i mogę dzielić się tym z innymi, to również odpoczywam. Zapraszam serdecznie do oglądania wszystkiego, a jeśli będziecie mieli jakieś pytania z przyjemnością na nie odpowiem. Chciałam również pokazać że, grafika komputerowa we mnie siedzi i  przygotowałam dla Was, na zbliżające się święta, specjalne zaproszenia, które mogą być inspiracją do wykonania własnych – zwróciła się do zebranych Grażyna Pieróg-Kotlarz. 

Otwarcie wystawy było również okazją do pogratulowania artystce dotychczasowej działalności przez bliskich i znajomych. W imieniu członków Klubu Środowisk Twórczych słowa uznania dla Pani Grażyny przekazał Zbigniew Wiecherski, Radny Gminy Mielec. Wernisaż był również okazją do złożenia życzeń wszystkim Paniom. Spotkanie zawierało także   ludowe akcenty, a to za sprawą Solistek ZPiT „Chorzelowiacy” Gabrieli Białek, Kingi Budak oraz Gabrieli Ciemiengi, które wykonały kilka przyśpiewek.  

Na wystawie, która czynna będzie do 31 marca, obejrzeć można liczne techniki twórcze stosowane przez Artystkę w tym między innymi malarstwo, makrame, quilling, origami, japoński haft temari, grafikę komputerową, fotografie, szydełkowanie. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stypendia sportowe czekają na wnioski

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa