W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

Grudniowy rozkład jazdy – Dom Kultury SCK zaprasza!

Jak co miesiąc Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wiele ciekawych imprez , tak wiec w grudniu po kolei będziemy mogli zobaczyć:

  Wystawa 2 grudnia

Wystawa „Kto Ty Jesteś” autorstwa Joanny Olech i Edgara Bąka. Wernisaż wystawy – 2 grudnia, godz. 18.

Miejsce: Galeria ESCEK w Domu Kultury SCK, al. Niepodległości 7. Galeria zaprasza we wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach 11:00 – 18:00 oraz w niedziele w godzinach 15:00 – 19:00. 

Czas: 2 grudnia – 29 stycznia 2017 r.

Organizator: SCK

Wstęp wolny

Wystawa „Kto Ty Jesteś” pokazuje praktyczny i nowoczesny wymiar patriotyzmu. Hasła autorstwa Joanny Olech szerzą idee wspólnoty, wzajemnego zaufania, szacunku, ekologii, tolerancji i zaangażowania na rzecz kraju. Opracowanie graficzne Edgara Bąka poszerza znaczenie tekstu i nadaje przekazowi rangę sztuki. Wystawa prowokuje do dyskusji nie tylko z dziećmi i nie tylko o patriotyzmie. Także dorośli widzowie, poza wrażeniami czysto estetycznymi i wizualnymi wyniosą z wystawy refleksje o roli patriotyzmu we współczesnym świecie.

Tekst: Joanna Olech – autorka tekstów, z wykształcenia graficzka (ASP Warszawa). Autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży, współautorka podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjalistów, ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Grafika: Edgar Bąk – autor ilustracji, grafik. Zajmuje się tworzeniem komunikacji wizualnej, projektuje czasopisma, strony internetowe, plakaty. Współpracuje z instytucjami kultury m.in Centrum Sinfonia Varsovia, Muzeum Sztuki w Łodzi, Instytutem Adama Mickiewicza, BWA Wrocław i Nowym Teatrem w Warszawie. Laureat wielu międzynarodowych i krajowych nagród graficznych.

9 grudnia

Spotkanie z pisarzem

Spotkanie z pisarką,  Anną Czerwińską-Rydel.

Miejsce: Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej MBP, ul. Kusocińskiego 2.

Czas: 9 grudnia, godz., 9.

Czas trwania: 100 min.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna Samorządowego Centrum Kultury.

Wstęp wolny.

Anna Czerwińską-Rydel jest autorką biograficznych książek dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach i ich dokonaniach. Grudniowe spotkanie poświęcone będzie najnowszej książce Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu. Spotkanie w Bibliotece będzie mieleckim podsumowaniem Roku Henryka Sienkiewicza.

11 grudnia

Spektakl muzyczny

,,W tym roku Świąt nie będzie” – musical muzyczny w reżyserii Anny Leszkiewicz i wykonaniu mieleckiej młodzieży.

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK, al. Niepodległości 7.

Czas: 11 grudnia, godz. 18.

Organizator: Samorządowe Centrum Kultury.

Wstęp: bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (codziennie od godz. 12, w soboty i niedziele na godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna) od 25 listopada.

Musical ,,Świąt nie będzie” miał swoją premierę w zeszłym roku i uzyskał entuzjastyczne przyjęcie publiczności i wspaniałe recenzje znawców. W musicalu tańczą, śpiewają i dają aktorski popis młodzi mielczanie wyłonieni w castingu. Reżyseria i choreografia – Anna Leszkiewicz, na co dzień instruktorka tańca w Domu Kultury.

„To Ci tłumaczę!” – najnowszy program kabaretu Smile z Lublina

15 grudnia

Kabaret

„To Ci tłumaczę!” – najnowszy program kabaretu Smile z Lublina.

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK

Czas: 15 grudnia, godz. 17.30 i 20.30

Organizator: komercyjny

Bilety: 50 i  45 zł można kupić w  kasie kina Galaktyka. Informacje i zamówienia u Organizatora tel. 720 870 670 .

Czas trwania: 110 min.

Jak sugeruje sam tytuł, Andrzej, Paweł i Michał, podczas prawie 2-godzinnego spektaklu, starają się wyjaśnić kilka zagadnień, które napotykamy w życiu codziennym. Są to zagadnienia, które wbrew pozorom wymagają tłumaczenia, a Kabaret Smile wykona to w swoim stylu. Dylematy teścia oraz problemy z naszym pięknym polskim językiem jak zwykle Michał rozwiązuje śpiewająco (tak, naprawdę śpiewa na żywo). Artyści zwracają też uwagę na wszechobecne uzależnienie od nowoczesnych technologii oraz dopalaczy.

18 grudnia

Widowisko taneczne

Koncert zespołów: ,,Rzeszowiacy”, ,,Rzeszowiacy – seniorzy” i ,,Mali Rzeszowiacy”.

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury SCK, al. Niepodległości 7.

Czas: 18 grudnia, godz. 17.

Organizator: Samorządowe Centrum Kultury.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (codziennie od godz. 12, w soboty i niedziele na godzinę przed seansem kinowym, czwartki – kasa nieczynna).

Czas trwania: 120 min.

Koncert wszystkich pokoleń zespołu ,,Rzeszowiacy” na koniec roku jest już tradycją. To jedna z niewielu okazji, aby mielczanie mieli okazję zobaczyć kunszt taneczny i wokalny zespołu, który odnosi sukcesy i jest podziwiany w Polsce i poza granicami kraju.

 

vii-sala-widowiskowa-sck-emp5260142-868x585

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa