W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Sport

Grzegorz Dul  i Przemysław Zawada przed 12.Rajdem Gdańsk Castrol Inter Cars

W najbliższy weekend, w dniach 27-29 maja, odbędzie się 12. Rajd Gdańsk Castrol Inter Cars w ramach 2 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016, 2 rundy Pucharu Szutrowego oraz 2 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. 

Na liście startowej znajduje się 45 załóg, które będą musiały zmierzyć się z 11 odcinkami specjalnymi o łącznej długości 122,9 km.

 Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to rajd bardzo trudny techniczne, ale dzięki temu jeden z najciekawszych w tym sezonie. Co ważne, to jedyna runda Castrol Inter Cars RSMP rozgrywana na nawierzchni  szutrowej.

To z pewnością dodaje wyjątkowości temu wydarzeniu.  Bazą zawodów będą Międzynarodowe Targi Gdańskie z Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo.

W piątek 27 maja o godz. 17:00 odbędzie się ceremonia otwarcia 12. Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars oraz uroczysty start na Targu Węglowym w Gdańsku.  W sobotę o godzinie 10:00 zawodnicy udadzą się do serca Kaszub, by dwukrotnie pokonać pętlę trzech odcinków specjalnych w okolicach Szemudu W niedzielę o godzinie 08:30 załogi wystartują z Amber Expo do drugiego dnia RSMP.

Podczas dwóch pętli pokonają odcinki specjalne w oklicach Szemudu, dookoła jeziora Otalżyno oraz odcinek w okolicach Kartuz i Przodkowa. O godzinie 15:35 nie zabraknie Power Stage, czyli odcinka specjalnego, który odbędzie się po ulicach Gdańska.

Grzegorz Dul

Już od jutra czeka nas kolejne wyzwanie – zmagania w 12. Rajdzie Gdańsk Castrol. Podobnie jak w Świdnickim moim pilotem będzie Przemek Zawada, z którym planuję jechać cały sezon. Startujemy samochodem Peugeot 208 R2. Nasza załoga  zadebiutuje tego typu rajdówką na szutrowej nawierzchni Kaszub, ale jestem pewien, że specyfikacja trasy będzie nam odpowiadała.

Pojawimy się na odcinkach z numerem 27 w  klasie 4. Przed startem w rajdzie miałem testy w okolicach Drohobyczki na Podkarpaciu i sprawdzałem jak będzie się zachowywać samochód przednionapędowy na luźnej nawierzchni. Ustawienia chłopaków z High Tec były na tyle trafne, że na tego typu odcinku nie było potrzeby wprowadzania wielu korekt w zawieszeniu.

Auto po prostu świetnie się prowadziło. Bardzo zależy nam na dobrym wyniku na Kaszubach, ale niestety ze względu na święto Bożego Ciała nie udało się tam zorganizować testów. Dlatego zaczynamy w piątek bezpośrednio od zapoznania z trasą i to musi wystarczyć za cały trening na szutrach przed Gdańskiem. Jesteśmy bardzo zmotywowani do walki o jak najlepszą pozycję w drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Nie mogę się już doczekać  startu! Dziękuję za wsparcie moim Partnerom jakimi są firmy PLASMET, Schmolz+Bickenbach oraz RX Polska. Pozdrawiam wszystkich kibiców, dla których postaramy się publikować nasze newsy i zdjęcia z rajdu na moim profilu na Facebooku.

Paweł Zawada

Fajnie, że wystartujemy z Grześkiem w tym szutrowym rajdzie. Przejechaliśmy już razem kilka rajdów, dlatego tworzymy dobrze zgraną załogę. Jesteśmy pełni optymizmu a trudna specyfika rajdu z pewnością dostarczy wielu emocji zarówno nam zawodnikom , jak i kibicom.

Mamy długi weekend, więc na malowniczych Kaszubach zapowiadają się tłumy fanów motoryzacji. Miło będzie się dla nich pościgać.

 

Informacja prasowa załogi

ijijjkll

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa