Slider
Image default
  • Home
  • Sport
  • Grzegorz Dul  i Przemysław Zawada Przed 25. Rajdem Rzeszowskim
Sport

Grzegorz Dul  i Przemysław Zawada Przed 25. Rajdem Rzeszowskim

Tegoroczny jubileuszowy 25.Rajd Rzeszowski, odbędzie się w dniach 4 – 6 sierpnia 2016 i zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. W tym roku zawody zaliczają się nie tylko do Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP) oraz Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach, ale po raz pierwszy stanowią także rundę Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC).

Dla uczestników RSMP oznacza to szereg zmian, wymuszonych przez regulamin ERC, w porównaniu z innymi rajdami zaliczanymi do krajowego czempionatu. Wśród załóg mielecko-sudecki team Grzegorz Dul i Przemysław Zawada, jadący samochodem Peugeot 208 R2 z numerem startowym 25.

 

Uczestnicy RSMP podczas Rajdu Rzeszowskiego przejadą więcej niż zwykle kilometrów. Trasa rajdu, składająca się z 13 odcinków specjalnych, podzielonych na dwa etapy. Organizatorzy w tym roku przygotowali dla zawodników trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości 214,21 km. Po czwartkowym odcinku kwalifikacyjnym, który wystartuje o 11:10, załogi rozpoczną właściwe zmagania od odcinka Rzeszów (start godz.20:00).

 

Piątek to trzy dwukrotnie pokonywane odcinki z z najdłuższym w tegorocznej edycji imprezy: Konieczkowa (8,82 km), Lubenia (24,44 km) i Chmielnik (18,75 km). Sobota to ponownie dwie pętle z trzema odcinkami: Korczyna (24,11 km), Wysoka (9,14 km) i Zagorzyce (19,82 km). Zwycięzcę poznamy po godzinie 16:00. 

 

W klasyfikacji RSMP punkty będą przyznawane zgodnie z regulaminem ramowym, a ostatni odcinek rajdu (w tym przypadku nie jest to odcinek miejski) będzie traktowany jako Power Stage, za który trzy najszybsze w RSMP załogi otrzymają dodatkowe punkty.

Listę zgłoszeń, na której znalazło się łącznie 90 załóg, otwierają wielokrotni zwycięzcy rajdu, broniący tytułu Mistrza Europy Kajetan Kajetanowicz oraz Bryan Bouffier. Do 7 rundy Rajdowych Mistrzostw Europy zgłosiło się łącznie 35 zawodników.

Grzegorz Dul

 W tym rajdzie podobnie jak w poprzednich w bieżącym sezonie startuję z pilotem Przemkiem Zawadą samochodem Peugeot 2018 R2. We wtorek 2 sierpnia razem z kilkoma innymi złogami mieliśmy testy w Dylągowej k/Dynowa, gdzie trenowaliśmy przed startem na odcinku ok. 60km i sprawdzaliśmy możliwości i ustawienia rajdówki.

 

Testy przebiegły sprawnie bez zastrzeżeń, auto prowadzi się dobrze, dlatego optymistycznie nastrajamy się do rywalizacji. Jesteśmy także po zapoznaniu z trasą 25.Rajdu Rzeszowskiego , przejechaliśmy wszystkie odcinki i dokonaliśmy stosownych opisów. W porównaniu do ubiegłego roku mamy kilka nowych oesów. Muszę przyznać bardzo wymagających i trudnych technicznie, co jeszcze bardziej motywuje do walki.

 

Dodatkowo mocna obsada międzynarodowych załóg gwarantuje gorące emocje i dużą dawkę adrenaliny, związaną z rywalizacją na odcinkach specjalnych. Fajnie będzie pościgać się na asfaltowych nawierzchniach Podkarpacia, można powiedzieć, że w moich rodzinnych stronach, przecież Mielec jest tak blisko. Jak zwykle ciekawie zapowiada się rywalizacja w ośce.

Zapraszamy do Rzeszowa wszystkich kibiców i sympatyków sportów motorowych! Dziękuję za wsparcie firmie PLASMET.

 

 

unnamed (1)

 

unnamed

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja