W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Gwardia zdobyła Mielec

Tym razem niespodzianki nie było. Po zeszłorocznej wygranej Stali na własnym parkiecie 40:38, tym razem lepsi okazali się goście z Opola zwyciężyli 39:28.

Przed rozpoczęciem spotkania miejsce miała bardzo miła uroczystość, a mianowicie były zawodnik Stali, a obecnie Gwardii – Wiktor Kawka z rąk Prezesa Pawła Wacławika odebrał drobny upominek oraz pamiątkową koszulkę na której podpisali się „byli” koledzy z zespołu oraz kibice, co było gestem podziękowania za te kilka lat reprezentowania „Biało-Niebieskich” barw.

Po pierwszym gwizdku sentymentów już jednak nie było. Oba zespoły od samego początku były bardzo skoncentrowane i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Po grze „bramka za bramkę” w 17. minucie na prowadzenie 8:6 wyszli jednak „Gwardziści, a w kolejnych minutach przewaga ta urosła nawet do sześciu trafień. Mielczanie nie spuścili jednak głów i zdołali zniwelować nieco tą stratę schodząc na przerwę przy wyniku 17:14 na korzyść gości.

Druga połowa nie była już jednak tak zacięta, gdyż od początku warunki na parkiecie dyktowali podopieczni Rafała Kuptela. Duża w tym zasługa Antoniego Łangowskiego oraz Patryka Mauera – zdobywców kolejno siedmiu i dziewięciu trafień.
W mieleckich szeregach wyróżniali się zaś Paweł Wilk (6 bramek), Matej Sarajlić (5 bramek) oraz Rafał Krupa (5 bramek). Na Gwardię było to jednak za mało i tym samym uczestnik pucharu EHF wygrał w Mielcu wyraźnie, 39:28.

Przed nami przerwa na reprezentację, a ligowcy na parkiety powrócą 3. listopada. Dla podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja czas ten może być zbawienny do złapania oddechu i uporządkowania swojej gry, co miejmy nadzieję przełoży się niebawem na powiększenie dorobku punktowego.

 

SPR Stal Mielec – KPR Gwardia Opole 22:39 (11:14)

 

SPR Stal: Wiśniewski (6/32 – 19 proc.), Lipka (8/21 – 39 proc.) – Wilk 6, Sarajlić 5/1, Krupa 4, Kowalczyk 3, Krępa 3, Pawłowski 2, Ćwięka 2, Grzegorek 1, Mochocki 1, Rutkowski 1, Miedziński, Rusin, Skuciński.
Karne: 1/3.
Kary: 4 min. (Grzegorek, Miedziński – po 2 min.).

 

Gwardia: Malcher (14/36 – 39 proc.), Zembrzycki (1/6 – 17 proc.) – Mauer 9/1, Łangowski 7, Siwak 5, Klimków 4, Zadura 3, Jankowski 2, Kawka 2, Lemaniak 2, Zarzycki 2, Milewski 1, Skraburski 1, Zieniewicz 1/1, Morawski, Tarcijonas.
Karne: 2/4.
Kary: 4 min. (Jankowski – 4 min.).

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty-Mróz Olszewskiej ostatni sprawdzian przed olimpiadą

Wiadomości Mielec

Finał EURO 2024 – Transmisja TVP – zobacz mecz na dużym ekranie w Multikinie w Navigatorze

Wiadomości Mielec

Sparing FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa