W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Gwiazda Powiatowego Powitania Lata to Michał Szpak!

Już 20 czerwca Starostwo Powiatowe w Mielcu zorganizuje kolejną edycję Powiatowego Powitania Lata. Główny koncert na tym wydarzeniu zagra Michał Szpak.

Michał Szpak urodził się w Jaśle. Na wielkiej scenie zadebiutował w 2011 roku dzięki swoim występom w talent show „X Factor”. Dalej jego kariera potoczyła się błyskawicznie: zdobył m.in. SuperPremierę na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2015, a rok później, w tym samym konkursie, SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta oraz prestiżową główną nagrodę opolskiego Festiwalu – GRAND PRIX PUBLICZNOŚCI.
W maju 2016 r. Michał reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016. Zdobył trzecie miejsce w głosowaniu publiczności i ósme w ogólnej klasyfikacji. Jego eurowizyjna piosenka pt. „Color Of Your Life” zdobyła pierwsze miejsce w Europie wśród piosenek z Eurowizji 2016, które publiczność najchętniej odsłuchiwała przez lato i jesień 2016. Co więcej, w rankingu internautów z całego świata na najlepszą piosenkę w historii Konkursu Piosenki Eurowizji utwór „Color Of Your Life” uplasował się na bardzo wysokim 22. Miejscu. W ten sposób Michał wyprzedził wszystkie polskie gwiazdy biorące dotychczas udział w Konkursie Eurowizji, a nawet samą Celine Dion.

Warto podkreślić, że singiel „Color Of Your Life” jesienią 2017 otrzymał najwyższe wyróżnienie – Diamentową Płytę. Tą piosenką Michał Szpak odniósł największy międzynarodowy sukces w historii polskiej muzyki rozrywkowej. W międzynarodowych rankingach iTunes artysta przez lato 2016 dotarł do TOP 10 w kilkunastu europejskich krajach. Piosenka “Color Of Your Life” zyskała również popularność wśród zagranicznych użytkowników Spotify, była także pierwszą piosenką polskiego artysty, która znalazła się w Spotify Viral 50 – TOP 50 USA Billboard Spotify.

Michał Szpak wydał jak dotąd dwa albumy. Pierwszy z nich, „Byle Być Sobą”, pokrył się podwójną platyną. Drugi, czyli „Dreamer” wydany we wrześniu 2018 roku, już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży OLIS – najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Na płycie znalazły się takie znane utwory artysty jak „Don’t Poison Your Heart”, „King Of The Season” czy „Rainbow”.

Wszystkie z pewnością będzie można usłyszeć w Mielcu, podczas koncertu organizowanego w ramach Powiatowego Powitania Lata. Występ Michała Szpaka na mieleckiej scenie odbędzie się 20 czerwca br. około godziny 20:30.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Młodzi piłkarze Stali Mielec na turnieju we Włoszech [FOTO]

Wiadomości Mielec

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Remisem kończymy sezon przy Solskiego. FKS Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0 : 0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

Iza 23 lutego 2020 (niedziela) at 01:02

Jestem dumna że w Mielcu wystąpi ten wielki artysta ale i wspaniały Człowiek

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa