W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Gwiazdkowe prezenty z SCK

Pracownicy SCK przygotowywali dla mielczan sympatyczne prezenty gwiazdkowe. Dla najmłodszych – „Wielką akcję wymiany życzeń”, dla miłośników teatru – kilka scen z najnowszego spektaklu Teatru Rozmaitości „Królowa przedmieścia”, dla wszystkich -świąteczny klip z życzeniami świątecznymi. Efekty możecie zobaczyć na profilu FB SCK oraz na kanale youtube SCK.

Trzy prezenty mikołajkowo-świąteczne od SCK

Od października obostrzenia epidemiologiczne utrudniają codzienną działalność Samorządowego Centrum Kultury. Obiekty są zamknięte dla publiczności, koncerty, wystawy, zajęcia z dziećmi i młodzieżą – odwołane. Jak w tej sytuacji spotykać się z mielczanami przyzwyczajonymi do stałych kontaktów z największą instytucją kultury w mieście? Potrzeba źródłem wynalazku – jak to mawiają. Już w październiku i listopadzie znakomite koncerty chopinowskie („Z sercem rozczulonym i łzą w oku…”), które nie mogły odbyć się na żywo, nagrano i są one dostępne na kanale youtube SCK i na profilu FB. A w grudniu…

Wielka świąteczna wymiana życzeń

W pierwszych dniach grudnia najmłodsi mieszkańcy miasta zostali zaproszeni na profilu FB SCK do tworzenia kart z życzeniami do… nieznajomych. Każdy, kto wrzucił do specjalnej skrzynki przed Domem Kultury kartkę z życzeniami, mógł liczyć na to, że i do niego dotrze karta od innego młodego mielczanina. Pośrednikiem w |”Wielkiej świątecznej wymianie życzeń” – bo tak nazywała się ta akcja – był oczywiście św. Mikołaj. Jak wiadomo Mikołaj ma pomocników, w tym wypadku rolę służebną sprawowali pracownicy Domu Kultury i… prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, który osobiście zainaugurował akcję wrzucając do specjalnej skrzynki kartę z życzeniami. Nie zabrakło też zastępców prezydenta: Adriany Miłoś i Pawła Pazdana.

Kartki zostały już rozesłane, a drogą losowania wyłoniono dziesięcioro uczestników „Wielkiej świątecznej wymiany życzeń”, którzy za udział w akcji otrzymali sympatyczne upominki. Św. Mikołajowi w przygotowaniu prezentów pomagał Urząd Miasta Mielca.

Pozdrowienia Tobie ślę

Kolejnym świąteczno-mikołajkowym prezentem jest muzyczny klip do piosenki „Pozdrowienia Tobie ślę”. Autorką tekstu piosenki jest Małgorzata Pazdro, znana mieleckiej publiczności jako kompozytorka i autorka tekstów do wielu piosenek z musicalu „Siostrzyczki” i „W tym roku świąt nie będzie”. Teledysk do piosenki „Pozdrowienia Tobie ślę” nagrał Tomasz Jaworski, a zmontował – Konrad Sosiński.

Kto wystąpił w teledysku? Pracownicy DK, od dyrektorów, poprzez kierowników, do instruktorów od muzyki, tańca, plastyki, pracowników technicznych i administracyjnych…

Internetowa królowa przedmieścia 

Teatr Rozmaitości działający przy DK SCK przygotował kolejną premierę sceniczną. W grudniu miał się odbyć pierwszy spektakl adaptacji „Królowej przedmieścia” Konstantego Krumłowskiego. Przedstawienie premierowe musi zostać przesunięte z powodu epidemii. Artyści nagrali jednak kilka fragmentów sztuki i udostępnili je publiczności za pośrednictwem FB i youtube. Sztukę wyreżyserowała Jadwiga Klaus. Tytułową królową przedmieścia zagrała Ewa Czeczot.

Pracownicy SCK zachęcają do odwiedzania kanału youtube SCK i profilu na FB https://www.facebook.com/sckmielec

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

II Turniej Akrobatyczny Edu Cup Mielec 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa