W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Handball Stal Mielec zagra z Puławami przed własną publicznością

Po, delikatnie mówiąc, niezbyt udanym meczu w Gdańsku, przed szczypiornistami Handball Stal Mielec o wiele bardziej wymagające spotkanie. Już w najbliższy piątek, zmierzą się przed własną publicznością z Azotami Puławy.

Choć mecz z Torus Wybrzeżem Gdańsk to już przeszłość, ciężko puścić go w zapomnienie. Zarówno kibice, jak i sami zawodnicy pokładali bowiem w nim spore nadzieje. Na parkiecie mierzyły się w końcu  dwie sąsiadujące ze sobą w tabeli drużyny. Niestety przepaść punktowa po sześćdziesięciu minutach gry kompletnie na to nie wskazywała. Wydawać by sie mogło, że mecz rozgrywały drużyny z dwóch odległych biegunów.  O powód tak dotkliwej porażki zapytaliśmy trenera mielczan Rafała Glińskiego. 

– Byłbym mega mądralą gdybym wiedział wszystko i sam potrafił sobie odpowiedzieć na pytania dlaczego taHandball

k się stało – komentuje szkoleniowiec. – Wydaje mi się, że drużyna z Gdańska jak najbardziej jest w naszym zasięgu, aczkolwiek odnośnie różnicy bramkowej -minus dziewięć punktów, gdzieś gdzie mieliśmy swoje szanse…niestety popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów. Zespół z Gdańska, nie mówię, że niezasłużenie wygrał, ale wydaje mi się, że w dużej mierze, my im pomogliśmy to zwycięstwo uzyskać jak najmniejszym nakładem sił.  Z nas zeszło powietrze gdzieś w pięćdziesiątej minucie i to jest dla mnie niezrozumiałe – dodaje Gliński.

Sytuacja Stali na dwie serie przed zakończeniem rundy jesiennej jest nienajlepsza. Mając na swoim koncie wygraną z Głogowem oraz wyszarpany jeden punkt w starciu z Kaliszem, zajmują trzynaste miejsce w tabeli. Tuż za drużyną z Podkarpacia, mając tylko jeden punkt mniej, plasuje się Sandra Spa Pogoń Szczecin. Do zajmującego dwunaste miejsce Wybrzeża, Stal traci już sześć punktów. 

Przed Mielcem jeszcze dwa mecze, pierwszy z Azotami Puławy, kolejny, kilka dni później z Grupą Azoty Unią Tarnów. Czy Stal stać na poprawę swojej sytuacji przed rundą rewanżową?  – Nadzieja zawsze umiera ostatnia. W meczu z Puławami chcielibyśmy szukać swoich szans, tym bardziej w meczu u siebie z Tarnowem. Aczkolwiek wiemy, że to pierwsze spotkanie będzie arcytrudne, mamy świadomość z jakim zespołem  się mierzymy.  Gramy jednak u siebie w domu, przede wszystkim dla naszych kibiców i dla siebie, więc musimy pokazać się z jak najlepszej strony – odpowiada Rafał Gliński. –  Co do drugiego meczu, naprawdę musimy się już obudzić. Mówię to przede wszystkim  w kontekście tego ostatniego spotkania w Gdańsku, gdzie była to totalna katastrofa.  W zasadzie po części jest to dla mnie niezrozumiałe, dwadzieścia niewymuszonych strat w jednym meczu to jest zbyt dużo, żeby powalczyć z kimkolwiek. Jeżeli uda nam się to wyeliminować i każdy na te dwa mecze wyjdzie z otwartą głową i odpowiednim nastawieniem, to na pewno będziemy w stanie powalczyć i pokazać się z dobrej strony, a przy dobrym dniu wygrać mecz i może uzyskać jakieś trzy punkty – tłumaczy trener. 

Jak podkreśla szkoleniowiec mielczan, próżno szukać słabych stron Puław. Azoty charakteryzuje solidna, mocna obrona oraz dobrze funkcjonujący atak. Nie można zapominać także o kluczowej postaci w szeregach puławian jaką jest Michał Jurecki. – To on jest tam mózgiem całego zespołu, ale inni zawodnicy jak obrotowi, skrzydłowi to też zawodnicy z dużą jakością. Puławy to bardzo dobry zespół, który w tym roku wygląda naprawdę solidnie – mówi Gliński.

Mecz Handball Stal Mielec z Azotami Puławy w piątek 3 grudnia o godzinie 20:00 w Hali SP7 w Mielcu. 

Bilety do nabycia: https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_reczna/hb0393/opis

Transmisja ze spotkania dostępna na platformie Emocje.tv.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa