W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Harcerze mają szanse na nowe rowery!

W ramach akcji „Harcerze na 2-óch kółkach” do bazy hufca ZHP Mielec w Karwieńskich Błotach mogą trafić nowe rowery.

Aby tak się stało  10 procent środków potrzebnych na zakup maszyn muszą zebrać harcerze w ramach zbiórki publicznej, zaś resztę kosztów pokryją sponsorzy – lokalny producent rowerów marki Kands oraz Stowarzyszenie Odrodzony Mielec.

– Na wakacjach zdarza mi się jeździć nad Morze Bałtyckie, i jak spora część mieszkańców Mielca korzystam z ośrodku w Karwii. Harcerze to bardzo wartościowa organizacja, wychowująca nasze dzieci w duchu patriotyzmu oraz krzewiąca w nich właściwe nich właściwe postawy. Rzuciło mi się w oczy, że rowery, którymi dysponują są wprost w opłakanym stanie. – powiedział Grzegorz Ziomek, prezes Stowarzyszenia Odrodzony Mielec, który był pomysłodawcą akcji.

– Na pomysł zareagowaliśmy z dużym entuzjazmem. Dla harcerzy sport i kontakt z naturą jest naprawdę ważny. Dzięki nowym rowerom będziemy mogli organizować rajdy rowerowe lub najzwyczajniej wybrać się na wycieczkę.–powiedziała  Natalia Bodziony z Hufca ZHP Mielec.

W weekend 25-27 listopada nowo powstającej Galerii Navigator harcerze będą zbierać pieniądze do puszek w zamian oferując zapakowanie zakupów.

– Zależy nam na pomocy ze strony mieszkańców. Im więcej środków uda się zebrać, tym więcej rowerów zostanie  zakupionych. Najprawdopodobniej rowery zostaną przewiezione na bazę Hufca ZHP Mielec w Karwieńskich Błotach, gdzie jeździ wielu mieszkańców Mielca. A to oznacza, że nie tylko my będziemy mogli z nich korzystać, ale również wszyscy ci, którzy będą przebywać na bazie. Myślę, że jest to akcja, którą naprawdę warto wesprzeć.-mówi Komendant Hufca ZHP Mielec Bartłomiej Maryniak.

 

unnamed-2

 

unnamed-3

 

unnamed-4

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa