W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Historia Kultura i nauka

Historia Mielca nabiera barw

Po zimowej przerwie wznowiono prace przy muralu „Tak zmieniał się Mielec”, który powstaje przy deptaku w okolicy mieleckiej ul. Szafera. Malunek wykonuje ceniony artysta Wojciech Rokosz na zlecenie Stowarzyszenia Odrodzony Mielec.

Mural w formie komiksu przedstawi rozmowę ojca i córki, podczas której rodzic pokazuje dziewczynce zdjęcia i opowiada o najważniejszych wydarzeniach z XX-wiecznej historii naszego miasta. Na malunku znajdą się zarówno zabytkowe fotografie, jak i ich współczesne odpowiedniki, co w świetny sposób zobrazuje zmiany Mielca na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Malowanie muralu miało być ukończone jeszcze w ubiegłym roku, jednak musiało zostać przerwane ze względu na warunki pogodowe. Teraz prace przebiegają w zastraszającym tempie – wykonawca Wojciech Rokosz maluje od rana do zmierzchu. Obecnie trzeba jeszcze dodać teksty, pokolorować część muralu oraz dopracować światłocienie.

To nie pierwsza taka akcja Stowarzyszenia Odrodzony Mielec. Organizacja ta jest znana w Mielcu głównie ze względu na projekty „Lotnicza Historia Mielca”, „Bracia Działowscy – pionierzy lotnictwa w Mielcu” i „Profesor Władysław Szafer”, które powstały na Smoczce jeszcze w ubiegłym roku. Wówczas spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców oraz dużym zainteresowaniem środowisk sztuki ulicznej.
Odrodzony Mielec to stowarzyszenie założone w 2015 roku przez zrzeszenie osób fizycznych i działające na terenie Polski z siedzibą w Mielcu.

 

 

Działalność Stowarzyszenia opiera się w głównej mierze na społecznej aktywności swoich członków. – Naszym priorytetem jest praca na rzecz społeczności lokalnej, poprawiająca jej życie. Patrzymy politykom na ręce, rozkręcamy akcje społeczne i wspieramy mieszkańców Mielca. Chcemy pomagać – mówi Grzegorz Ziomek, prezes Stowarzyszenia.

Murale maluje związany z Mielcem Wojciech Rokosz. Został on zatrudniony przez Stowarzyszenie do wykonania poprzednich projektów i ze względu na bardzo dobrą jakość dotychczasowych prac współpraca z artystą jest kontynuowana. Rokosz jest jednym z najlepszych w Polsce artystów specjalizujących się w tego typu zadaniach.

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Słowa dają moc – szkolenie z zakresu przeciwdziałaniu przemocy domowej [FOTO]

Wiadomości Mielec

II Mielecka Gala Wolontariatu na scenie SCK [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa