W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Historyczna inauguracja roku dla przedszkolaków w Rzędzianowicach

Mieszkańcy miejscowości Rzędzianowice doczekali się w końcu oddziału „O”    z możliwością przyjęcia dzieci już od wieku 3 lat. Zaadoptowany budynek po pracach budowlanych nabrał kolorów i funkcjonalności. W piątek odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku z udziałem dzieci, rodziców, grona pedagogicznego i samych władz lokalnych.

O oddział w Rzędzianowicach, który mógłby przyjąć dzieci w wieku przedszkolnym mieszkańcy ubiegali się już od dawna. Ich potrzeby zostały uwzględnione w tym roku i Wójt Gminy Józef Piątek zlecił opracowanie dokumentacji na adaptację budynku pod cele oświatowe. Przez okres wakacji przebudowano, ocieplono budynek oraz  pomalowano dach. Tempo pracy było szybkie by zdążyć i we wrześniu przyjąć  pierwsze dzieci. Zadowolenia z efektów pracy nie kryli rodzice jak również sam wójt:

– Cała adaptacja budynku została na czas zakończona. Liczba dzieci szybko rośnie i tak z ośmiu, które zapisało się początkowo, obecnie uczęszcza już czternaście. Dobra informacja o gminnym oddziale rozchodzi się coraz szerzej. To dobrze bo jesteśmy już wstanie przyjąć kolejne dzieci – komentował wójt Piątek.

Uroczystość inauguracji roku prowadzoną przez dyrektor szkoły Izabelę Kobylarz, zaszczyciła swoją obecnością wicestarosta Maria Napieracz, która jest założycielką aż czterech przedszkoli na terenie powiatu mieleckiego, oraz  przedstawiciele Urzędu Gminy Mielec.

Obecnie dobiegają końca prace dotyczące budowy ogrodzenia i zagospodarowania terenu wokół budynku użyteczności publicznej w Rzędzianowicach, gdzie mieści się nowy odział placówki oświatowej. Jego remont objął również  pomieszczenia ośrodka zdrowia. Łączny koszt prac wyniósł  231 187 zł.

Jak wyglądały prace remontowe budynku w Rzędzianowicach:

 

1093032417

Zobacz też...

Mielecki akcent podczas wizyty papieża Franciszka w Polsce

Redaktor naczelny

Policyjna akcja ”Znicz” na terenie KPP Mielec

Redaktor naczelny

W Mielcu rozmawiano o przyszłości ratownictwa medycznego

Redaktor naczelny