W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Holenderscy funkcjonariusze z wizytą w Mielcu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu gościli delegację z Holandii. Goście z Nationale Politie Nederlad wraz z funkcjonariuszami z Komendy Głównej Policji przyjechali do Mielca aby przeprowadzić warsztaty edukacyjne między innymi dla osób zainteresowanych podjęciem pracy zarobkowej na terenie Holandii.

W ramach realizowanego od kilku lat projektu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii” delegacja zagraniczna odpowiedziała na zaproszenie Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Holenderscy funkcjonariusze wraz z policjantami z Komendy Głównej Policji odwiedzili Mielec aby spotkać się przede wszystkim z uczniami ostatnich klas szkół średnich. Spotkanie z delegacją holenderską odbyło się w dwóch grupach. W pierwszym wykładzie uczestniczyli uczniowie zainteresowani udziałem w projekcie, natomiast w kolejnym policjanci

Podczas warsztatów zaproszeni goście przekazali treści informacyjno – edukacyjne związane z ewentualnymi zagrożeniami wynikającymi z wyjazdów zagranicznych, jak również przedstawili przypadki handlu ludźmi, pracy przymusowej i wyzysku pracowniczego. Niewątpliwym walorem spotkania był udział holenderskich policjantów, którzy posiadają międzynarodowe doświadczenie w zwalczaniu handlu ludźmi.

Ważnym elementem w programie wizyty było spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji w Mielcu nadkom. Jackiem Juwą oraz udział w warsztatach przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadkom. Aleksandra Szymaszek, który zajmuje stanowisko do spraw międzynarodowej współpracy Policji oraz przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podinsp. Aliny Pieniążek oraz mł. asp. Jerzego Ossolińskiego.

KPP Urszula Chmura

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa