W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Hołownia w KANIE [FOTO]

W piątek (14.10.2016) z okazji Dni Papieskich 2016 odbyło się w mieleckiej KANIE około 2-godzinne spotkanie  z Szymonem Hołownią.

Ten znany dziennikarz, publicysta i autor wielu interesujących książek opowiadał o swojej osobistej relacji nie tylko ze świętym Janem Pawłem ll , ale także fascynacji Papieżem Benedyktem XVl jak i Papieżem Franciszkiem.

To co jednak zdaje się najważniejsze dla mieleckiego gościa i według niego powinno być najważniejsze dla każdego chrześcijanina, to osobista relacja z Tym, którego możemy spotkać w każdym kościele i to nie tylko w niedziele – czyli z Jezusem Chrystusem.

Przesłanie tego spotkania można by zawrzeć w kilku bądź lepiej kilkunastu zdawałoby się oczywistych prawdach, o których najczęściej na co dzień zapominamy tj.:

  • naprawę świata zaczynajmy od siebie, od przemiany własnego serca
  • czyńmy dobro wokół siebie i czyńmy je dziś, bo jutro może nie być nam dane
  • zauważajmy ludzi potrzebujących, żyjących obok nas
  • zaufanie pokładajmy w Bogu
  • miłosierdzie to dawanie komuś czegoś co mu się nie należy
  • nic na tej Ziemi nie jest nasza własnością itd…

Takich mądrych zdań można by cytować wiele, lecz co istotne Szymon Hołownia jest osobą, która autentycznie według tych prawd żyje. Jest twórcą i siłą napędową dwóch fundacji : ,,Fundacji Kasisi” i ,, Fundacji Dobra Fabryka”, które można było wspomóc kupując jego książki lub tzw. „bony upominkowe”. Muszę przyznać,  że te 2-godziny spędzone w dość zimnej, ale przepełnionej gorącą atmosferą sali KANY były nieocenioną, radosną ucztą dla ducha.

I tylko jedno zdanie, które nasz gość zobaczył na którymś z międzynarodowych lotnisk przyprawiło mnie (jak i jego wtedy) o ciarki na plecach.  A brzmi ono – ,,Jest później niż Ci się wydaje !”.

Ps. Wszystkim Państwu życzę, żeby nie było za późno    

www.fundacjakasisi.pl
www.fundacjadobrafabryka.pl

Antaress     

 

[nggallery id=257]

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa