W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

I Forum Polonii Amerykańskiej

W ramach I Forum Polonii Amerykańskiej organizowanego przez Urząd Marszałkowski 26 lipca gościliśmy w Mielcu kilkudziesięciu przedstawicieli polonijnych środowisk gospodarczych w Ameryce. M.in. osoby i zespoły reprezentujące izby gospodarcze, firmy konsultingowe, stowarzyszenia oraz media polonijne, jak również przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu.

Pierwszą prezentację dla gości forum przedstawił dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” Łukasz Szuba, który przybliżył historię, ideę powstania i współpracę firm w ramach Doliny Lotniczej oraz działalność edukacyjną, jaką oferuje Fundacja

.

 

Dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu Krzysztof Ślęzak przedstawił Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC.

Na zakończenie prezentację na temat kultury lotniczej miasta, historii i katalogu ofert PZL Mielec Sikorsky Lockheed Martin przedstawił dyrektor techniczny Bogdan Ostrowski.

Uczestnicy forum nie ukrywali, że są pod wielkim wrażeniem jak przez ostatnie dziesięciolecie rozwinął się nasz region i jakie odnieśliśmy sukcesy gospodarcze.

Wizyta Polonii amerykańskiej była dobrą okazją do wymiany kontaktów oraz promocji miasta Mielca.

Joanna Szteliga UM

 

IMG_6963_DxO-850x504

 

IMG_6972_DxO-850x504

 

IMG_6987_DxO-1-850x504

 

IMG_6990_DxO-850x504

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa