W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Kultura i nauka

I LO uczestnikiem zjazdu najstarszych szkół w Polsce

Najstarsze szkoły w Polsce to elitarne grono 114 instytucji oświatowych dla których ważne są tradycje, prestiż szkoły, autorytet nauczyciela oraz poziom kształcących się w nich uczniów.

Od wielu lat Mielec ma w tej grupie swojego przedstawiciela – I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego.

W październiku odbył się XLII Zjazd Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce. Gospodarzem tegorocznego spotkania było I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, a mieleckie liceum reprezentował jego dyrektor Radosław Kluza.

W Konarskim kolejne pokolenia młodzieży dumnie i odpowiedzialnie corocznie przypominają o rocznicy urodzin patrona – 30 września obchodzi się tu bowiem Święto Szkoły. Do historii miasta i regionu przeszły niezwykłe jubileusze – 100-lecie i 110-lecie. Ostatnie święto – 111 lat istnienia szkoły – swoją obecnością zaszczycili emerytowani dyrektorzy: Anna Maciejak, Janusz Świętoń i Zbigniew Maj. W 2012 roku to właśnie  I LO było gospodarzem Zjazdu Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce.

 

zj_001

 

Tegoroczny zjazd otworzył nową kartę w historii stowarzyszenia. Odbyły się bowiem wybory nowych jego władz. Honorowym prezesem pozostał pan Józef Świeboda, który oddał serce oświacie, najstarszym szkołom i reprezentującemu je stowarzyszeniu, ale uznał, że najwyższy czas, aby najmłodsze pokolenie dyrektorów przejęło inicjatywę i odpowiedzialność  za podtrzymywanie tradycji.

Wielkim wyróżnieniem i zaszczytem dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu jest wybór jego dyrektora Radosława Kluzy do Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Najstarszych Szkół w Polsce w kadencji 2016-2019. To z pewnością duże wyróżnienie dla mieleckiej ponadgimnazjalnej edukacji.

 

dsc_0585

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Projekt edukacyjny ABC Empatii i ABC Ekonomii [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie z poezją Katarzyny Hudy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa