W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

I Mielecki Festiwal Gier Planszowych.

Fundacja Aktywności i Rozwoju „Impuls” oraz Powiat Mielecki serdecznie zapraszają na I Mielecki Festiwal Gier Planszowych.

Festiwal odbędzie się 26 maja 2024 r. w godzi. 13:00 – 19:00 w Sali Treningowej MOSIR Mielec, wejście od ul. Kusocińskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Na ponad 800 m2 Sali rozmieszczone będą strefy:

– Strefa gier rodzinnych i gier dla dzieci 

– Strefa turniejowa
– Strefa gier zaawansowanych

Jak zawsze podczas wydarzeń z grami organizowanych przez Fundację pojawi się kącik malucha z grami, układankami i kolorowankami dla najmłodszych.

W Wypożyczalni gier każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne będą setki gier, dla różnych grup wiekowych (od 3+) i o różnym stopniu zaawansowania, w tym nowości z zasobów Fundacji oraz wypożyczone przez wydawnictwa gier planszowych i karcianych wspierające wydarzenie.  

Zaplanowano wiele atrakcji, konkursy i turnieje z nagrodami, w tym turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski:

od 13:00 – nauka zasad gier turniejowych
13:30 Turniej „Gra z jajem”, 7+
14:30 Turniej „Palec Boży”, Eliminacje Mistrzostw Polski, 10+

15:00 Konkurs – prezentacja strojów nawiązujących do gier
15:30 Turniej „Catan”, Eliminacje Mistrzostw Polski, 10+

16:00 Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze stroje nawiązujące do gier
17:00 Turniej Mölkky, gra plenerowa, 2 grupy wiekowe: dzieci i dorośli

Wśród nagród gry: Flamecraft, Spy Guy, Dice Throne, Pod prąd, Akcja Jajo, Roszada wśród zwierząt, Słup ognia, Bosai, Czarujące kotki, Escape Room Ucieczka z Alcatraz, Dziennik 29 Zapomnienie – interaktywna gra książkowa.

Spośród gier zaawansowanych dostępne będą m.in. gry: Hegemony, Barrage, Woodcraft, Cyklady, Diuna, El Grande, Scythe, Ekspedycyje 1920+, Horror w Arkham, Lacrimosa, Medieval Jan Żiżka, Na skrzydłach, Pax Pamir, Pax Renaissance, Pax Viking, Wielce imponujące budowle, Wojna w krainie czarów.

Linki do zapisów
– na poszczególne turnieje
– na rozgrywki w nowe gry zaawansowane (strefa gier zaawansowanych)
zostały udostępnione na fanpage’u Fundacji na Facebooku oraz w Dyskusji wydarzenia „I Mielecki Festiwal Gier Planszowych” utworzonego na Facebboku.

Gry planszowe i karciane są doskonałą formą aktywności umysłowej, koncentracji i wyobraźni, jak również doskonałym pretekstem do spotkania i spędzania czasu razem. To ciekawa i wartościowa forma spędzania wolnego czasu w gronie rodziny, znajomych i – jak pokazują doświadczenia Fundacji z poprzednich lat – również w gronie lokalnej społeczności i to międzypokoleniowo. Granie w gry planszowe daje możliwość wspólnego wartościowego spędzania czasu w rodzinnym gronie, nie przed ekranami telewizorów, komputerów, konsoli gier, w wirtualnej rzeczywistości. Działania na rzecz oderwania dzieci i rodzin od monitorów i telefonów oraz integracji rodzin i społeczności lokalnych Fundacja prowadzi z sukcesami już od 2 lat.

Festiwal Gier Planszowych to doskonała okazja umożliwiająca miłośnikom gier planszowych i karcianych skorzystanie z szerokiej oferty gier, w tym nowości, a dla osób, które dotychczas nie znały tej formy aktywności – do rozpoczęcia rodzinnej przygody z tego typu grami. Podczas festiwalu będzie można nauczyć się zasad i zagrać w wiele różnorodnych gier planszowych i karcianych. Gry planszowe i karciane dobrane zostały w taki sposób, aby w Festiwalu mogły aktywnie uczestniczyć całe rodziny (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy), integrując się poprzez udział w wybranych przez siebie grach i rozgrywkach i tym samym umacniając więzi rodzinne i wspólnotowe.  

Zachęcamy do udziału! 

Zadanie publiczne finansowane ze środków budżetu państwa, realizowane przez Powiat Mielecki.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Stypendia sportowe czekają na wnioski

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa