W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

I na poważnie, i z humorem – czyli o sukcesie Jasełek Samorządowych [FOTO]

W sobotę, 21 stycznia, odbyła się premiera jasełek pod nazwą „Szopka Bardzo Noworoczna”. W spektaklu udział wzięło 30 aktorów-amatorów związanych na co dzień z lokalnymi samorządami.

Akcja jasełek, zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez mielczanina Pawła Wołosa, rozegrała się na dworcu kolejowym. Pojawiający się na scenie aktorzy co rusz obnażali bolączki doskwierające lokalnemu społeczeństwu. – Realia mieleckiego życia przemycone zostały jednak w ciekawy, nienachalny sposób.

Całość spektaklu utrzymana była w humorystycznym, dowcipnym tonie. Myślę, że ani aktorzy, ani panie reżyserki, nie spodziewały się, że całość wypadnie tak dobrze –  mówi wicestarosta Maria Napieracz, jedna występujących w spektaklu.

Łącznie w jasełkach pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły zagrało 33 aktorów-amatorów. Byli pośród nich pracownicy starostwa powiatowego i urzędu miejskiego, radni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele pogotowia, policjanci, strażacy i leśnicy.

Swoje role ćwiczyli przez ostatnie dwa miesiące. – Niestety, na próbach nie było widać tego, że spektakl trwał będzie tylko pół godziny. Postaramy się, aby nasz kolejny występ wydłużyć poprzez celebrację niektórych kwestii czy wplecenie do spektaklu kolęd i pastorałek – dodaje wicestarosta.

Druga odsłona Jasełek Samorządowych, organizowanych przez Stowarzyszenie „Dla Was” i Samorządowy Dom Kultury w Mielcu, zaplanowana została na wtorek, 31 stycznia, na godzinę 18. Podobnie jak i na premierze, w SCK pojawią się wówczas wolontariusze komitetu społecznego „Razem dla SOSW w Mielcu”. Będą zbierać środki na zestaw do terapii „RSA Biofeedback” dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Królowej Jadwigi.

Darmowe bilety na wtorkowy spektakl odebrać można z kasy Kina Galaktyka

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa