W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

I ty możesz pomóc

Już wkrótce możesz zostać potencjalnym dawcą szpiku i komórek macierzystych. 8 maja w Radomyślu Wielkim i Żarówce przeprowadzony zostanie Dzień Szpiku Kości dla Maksa Jachyma i innych potrzebujących.

Dla rodziny Anny i Łukasza Jachymów z Żarówki czas zupełnie zmienił bieg kilka dni przed końcem ubiegłego roku, gdy otrzymali wyniki pierwszych badań histopatologicznych, które wskazały, że ich syn Maks ma nowotwór złośliwy.

– Po serii badań wiemy, że to neuroblastoma, mocno rozsiana postać o niekorzystnej histologii i rokowaniach. Maksiu ma bardzo duże guzy w jamie brzusznej, żuchwie oraz pod kością ciemieniową. Dodatkowo przerzuty znajdują się w większości układu kostnego. Zajęty jest również szpik kostny. Od połowy stycznia 2016 rozpoczęliśmy bardzo agresywną chemioterapię.

Czeka nas wielostopniowe leczenie chirurgiczne z uwagi na rozmiar guzów, a w dalszej kolejności przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych – opowiada mama 5-latka. – Maksiu jest bladziutki, osłabiony i chudziutki, ale nie ma się co dziwić. Nie każdy podołałby takiej ilości leków jakie on dostaje każdego dnia. Maksiu wie, że jest bardzo chory, ale obiecał nam, że będzie cały czas walczył tak jak jego ukochane ludziki Lego Ninjago – dodaje.

Rejestracja każdej nowej osoby w bazie dawców szpiku to zwiększenie szans na życie dla chorych. Dlatego rodzina Maksia doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

I ty możesz pomóc – zarejestruj się jako potencjalny dawca! Najbliższa okazja już wkrótce, w niedzielę 8 maja, w godz. 10.00 – 16.00 w Radomyślu Wielkim (remiza OSP, ul. Matuli 3) i w Żarówce (szkoła podstawowa). Podczas rejestracji potrzebny będzie dokument tożsamości i numer PESEL. Organizatorem akcji jest Fundacja DKMS.

 

dds

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa