W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

I tydzień ferii zimowych w Pałacyku Oborskich

Poczuj się artystą w wyjątkowym miejscu!

Pierwszy tydzień ferii upłynął pracowicie dzieciom, które wraz z opiekunami skorzystały z warsztatów przygotowanych specjalnie na ten czas w Pałacyku Oborskich. Dzieci wykonały pod okiem prowadzącej, Iwony Groele, piękne kolaże inspirowane zabytkowym budynkiem muzeum.

W swoich pracach wykorzystały wiele niecodziennych materiałów, takich jak: kasztany, włóczka, stare guziki, kolorowa fasola, groszek ptysiowy oraz bibuła, kolorowe gazety, papier kolorowy, kredki, mazaki i wiele innych. Prace zaskakiwały swoją oryginalnością oraz inwencją twórczą dzieci.

Dzieci odkryły w sobie duszę prawdziwych artystów.
W ostatnim tygodniu ferii zimowych mieleckie muzeum przygotowało kolejne zajęcia skierowane do dzieci ze szkół podstawowych. Najmłodsi z pomocą prowadzącej będą tworzyć trójwymiarowych rycerzy z prostych przedmiotów. Zobaczą jak można w oryginalny sposób połączyć ze sobą pozornie niepasujące ze sobą rzeczy.

 

Nieprzerwanie serdecznie zapraszamy do zgłoszeń grupy zorganizowane dzieci ze szkół podstawowych na zajęcia Mieleccy rycerze jak stworzyć coś z niczego.

Warsztaty będą realizowane w terminie od 23 do 27 stycznia 2017. \Udział w zajęciach jest płaty 2 zł od osoby. Grupy zorganizowane powinny liczyć maksymalnie 30 osób.
Wszelkich informacji oraz zapisy pod numerem telefonu 17 586 42 32 udziela Iwona Groele.
Pałacyk Oborskich zaprasza!

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu

Fotografie: Joanna Sobiczewska i Iwona Groele

 

 

Zobacz też...