W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

II Mielecki Orszak Trzech Króli [FOTO, VIDEO, DRON]

6 stycznia 2018 r. Mielec wyruszył w drogę za Trzema Królami, by pokłonić się Dzieciątku Jezus w Stajence. Szacuje się, że w II Mieleckim Orszaku Trzech Króli wzięło udział ok. 2 tysiące osób.

II Mielecki Orszak Trzech Króli rozpoczął się Mszą Świętą w kościele pw. Ducha Świętego o godzinie 10:30. Po niej na placu przed kościołem uformowano Orszak.

Od wolontariuszy można było pobrać śpiewniki, pamiątkowe korony i chorągiewki w trzech kolorach – czerwonym, zielonym i niebieskim, które odpowiadały i trzem grupom w orszaku.

Następnie kolorowy korowód wyruszył w kierunku terenów zielonych za Bazyliką św. Mateusza w Mielcu przy akompaniamencie kolęd i w jasełkowej asyście.

Po pokłonie Trzech Króli odbył się koncert kolęd w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Dętej, zespołu Ignis Dei i Chóru ZPiT Rzeszowiacy. W między czasie uczestników orszaku czętsowano gorącą herbatą i ciastkami własnoręcznie upieczonymi przez żonę prezydenta Mielca Daniela Kozdęby.

 

 
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=EpTpLzuKk9Q&feature=youtu.be&w=925&h=520]

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa